Kolkata Knight Riders mecze

 • Pełna nazwa:
  Kolkata Knight Riders
 • Skrócona nazwa:
  Kolkata Knight Rider
 • Kraj:
  Indie
 • Drużyna narodowa:
  nie

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Kolkata Knight Riders

7+2 =

Kolkata Knight Riders

Kolkata Knight Riders (KKR) to drużyna krykieta założona w 2008 roku przez Bollywoodskiego aktora Shah Rukh Khana, aktorkę Juhi Chawla i jej męża Jay Mehta. Klub jest jednym z ośmiu uczestników Indian Premier League (IPL), najważniejszej ligi krykieta w Indiach.

Stadionem domowym drużyny jest Eden Gardens, położony w Kolkacie, stolicy stanu Bengal Zachodni. Jest to największy stadion krykietowy na świecie pod względem pojemności, mogący pomieścić ponad 66 000 widzów. Eden Gardens jest również jednym z najstarszych stadionów krykietowych w Indiach, otwartym w 1864 roku.

Kolkata Knight Riders są znani również jako "KKR" lub "Knights". Nazwa drużyny nawiązuje do historii Kolkaty, która była stolicą Indii Brytyjskich w czasach kolonialnych. Rycerze symbolizują dumę, honor i odwagę, które są cechami charakterystycznymi dla drużyny.

W ciągu lat w drużynie Kolkata Knight Riders grało wielu znakomitych krykiecistów. Niektórzy z nich to Gautam Gambhir, który był kapitanem drużyny w latach 2011-2017 i doprowadził ją do dwóch tytułów mistrza IPL (w 2012 i 2014 roku), oraz Sunil Narine, który jest jednym z najlepszych spin bowlerów na świecie.

Kolkata Knight Riders mają również w swoich szeregach wielu utalentowanych napastników. Wśród nich znajdują się Chris Lynn, który jest znany ze swojej siły uderzenia i umiejętności uderzania piłek poza stadion, oraz Andre Russell, który jest jednym z najbardziej dynamicznych graczy w krykiecie Twenty20.

Drużyna Kolkata Knight Riders odniosła wiele sukcesów w swojej historii. Oprócz dwóch tytułów mistrza IPL, zdobyli również tytuł w Indian Premier League w 2012 roku. Ponadto, KKR byli finalistami w 2014 i 2018 roku. Drużyna brała również udział w innych prestiżowych turniejach, takich jak ICC Champions Trophy, ICC T20 World Cup i ICC Women's World Twenty20.

Obecnie Kolkata Knight Riders biorą udział w rozgrywkach Indian Premier League, które są jednymi z najbardziej popularnych i prestiżowych rozgrywek krykieta na świecie. Możesz śledzić ich występy w IPL na stronie Indian Premier League. Drużyna również uczestniczy w innych turniejach, takich jak ICC T20 World Cup, ICC Women's World Twenty20 i Asia Cup. Możesz znaleźć więcej informacji na temat tych rozgrywek na stronie ICC T20 World Cup oraz Asia Cup.

Już zagłosowałeś!