Jaguares mecze

  • Pełna nazwa:
    Jaguares
  • Kraj:
    Argentyna
  • Drużyna narodowa:
    nie

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Jaguares

7-4 =

Klub Jaguares

Jaguares to argentyński klub rugby, który został założony w 2015 roku. Klub został założony przez Argentyńską Unię Rugby (UAR) jako część ich strategii rozwoju rugby w kraju.

Stadion Jaguares

Jaguares rozgrywają swoje mecze na Estadio José Amalfitani w Buenos Aires. Stadion ten jest również domem dla klubu piłkarskiego Vélez Sársfield. Estadio José Amalfitani może pomieścić około 49 540 widzów i jest jednym z największych stadionów w Argentynie.

Pseudonim i historia klubu

Jaguares są znani jako "Pumas", co jest nawiązaniem do symbolu narodowego Argentyny. Klub powstał w celu umożliwienia argentyńskim zawodnikom rywalizacji na najwyższym poziomie w międzynarodowych rozgrywkach rugby.

Historia klubu sięga lat 60. XX wieku, kiedy to Argentyna zaczęła odnosić sukcesy na arenie międzynarodowej. W 1965 roku Argentyna pokonała Południową Afrykę, co było ich pierwszym zwycięstwem nad jednym z tradycyjnych mocarstw rugby. Od tego momentu argentyński rugby zaczęło się rozwijać, a Jaguares są kontynuacją tego sukcesu.

Najwięksi piłkarze Jaguares

Jaguares miało przyjemność mieć w swoich szeregach wielu utalentowanych zawodników. Jednym z najbardziej znanych jest Agustín Creevy, który był kapitanem reprezentacji Argentyny i pełnił tę samą rolę w Jaguares. Innymi znanymi graczami, którzy grali w klubie, są Nicolás Sánchez, Emiliano Boffelli i Pablo Matera.

Najlepsi napastnicy

Jaguares słyną z silnej linii ataku i mają wielu utalentowanych napastników. Wśród nich warto wymienić Joaquína Tuculet, który jest jednym z najlepszych argentyńskich skrzydłowych. Innymi ważnymi napastnikami są Matías Orlando i Jerónimo de la Fuente.

Historia osiągnięć drużyny

Jaguares odnosili sukcesy zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. W 2019 roku klub dotarł do finału Super Rugby, co było ogromnym osiągnięciem dla argentyńskiego rugby. Ponadto, Jaguares zdobyli tytuł mistrza Rugby Championship w 2020 roku.

Rozgrywki Jaguares

Jaguares biorą udział w wielu prestiżowych rozgrywkach rugby. Są częścią Super Rugby, jednej z najważniejszych lig na świecie. Ponadto, klub rywalizuje w Pucharze Świata, gdzie reprezentuje Argentynę. Jaguares również uczestniczą w rozgrywkach Rugby Championship, European Challenge Cup oraz Champions Cup.

Linki do rozgrywek, w których bierze udział Jaguares:

Jaguares to klub o bogatej historii i wielu osiągnięciach. Ich obecność w międzynarodowych rozgrywkach rugby przyczyniła się do rozwoju tego sportu w Argentynie.

Już zagłosowałeś!