Internacional mecze

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Internacional

6+5 =

Klub Internacional

Klub Internacional został założony w 1909 roku przez grupę włoskich imigrantów w mieście Porto Alegre w Brazylii. Klub jest jednym z najstarszych i najbardziej utytułowanych klubów w Brazylii.

Stadion Beira-Rio

Internacional swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie Beira-Rio, który znajduje się również w Porto Alegre. Stadion może pomieścić ponad 50 000 widzów i jest jednym z największych stadionów w Brazylii.

Pseudonim i historia klubu

Internacional jest znany jako "Colorado", co oznacza "Czerwoni" w języku portugalskim. Pseudonim ten nawiązuje do charakterystycznego czerwonego koloru, którym klub się identyfikuje. Klub powstał jako reakcja na dominację klubów niemieckich w Porto Alegre i miał na celu reprezentowanie społeczności włoskiej w regionie.

Najwięksi piłkarze w historii klubu

W historii Internacional grali wielcy piłkarze, którzy przyczynili się do sukcesów klubu. Należą do nich takie gwiazdy jak Falcão, Dunga, Taffarel, Adriano, Nilmar i Rafael Sóbis.

Najlepsi napastnicy

Internacional miał wiele utalentowanych napastników w swojej historii. Wśród nich warto wymienić takich zawodników jak Fernandão, Rafael Sóbis, Nilmar i Leandro Damião.

Historia osiągnięć

Internacional odnosił wiele sukcesów zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Klub zdobył trzykrotnie Copa Libertadores, najważniejsze klubowe rozgrywki w Ameryce Południowej. W 2006 roku Internacional zdobył Puchar Świata FIFA dla klubów, pokonując w finale Barcelonę. Klub ma również na swoim koncie wiele tytułów mistrza stanu Rio Grande do Sul.

Rozgrywki

Internacional bierze udział w wielu prestiżowych rozgrywkach, takich jak:

Internacional regularnie rywalizuje z najlepszymi drużynami w Brazylii i Ameryce Południowej, dając kibicom wiele emocji i niezapomnianych momentów.

Już zagłosowałeś!