IFK Göteborg mecze

 • Pełna nazwa:
  Idrottsforeningen Kamraterna Goteborg
 • Skrócona nazwa:
  IFK Goteborg
 • Kraj:
  Szwecja
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1904
 • Stadion:
  Gamla Ullevi

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - IFK Göteborg

7-1 =

IFK Göteborg

IFK Göteborg to szwedzki klub piłkarski, założony w 1904 roku przez Holendra Adolfa Anderssona. Jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Szwecji.

Klub rozgrywa swoje mecze na stadionie Nya Ullevi, który znajduje się w Göteborgu. Stadion ten może pomieścić około 43 000 widzów i jest jednym z największych stadionów w Szwecji.

IFK Göteborg jest znany również jako "Blåvitt", co oznacza "Niebiesko-Biali" w języku szwedzkim. Klub powstał w wyniku fuzji dwóch klubów - Örgryte IS i IS Hjältevad. Fuzja miała miejsce w 1904 roku i od tego czasu IFK Göteborg odnosi liczne sukcesy.

W historii klubu grali wielcy piłkarze, którzy zostawili swoje ślady w światowej piłce nożnej. Jednym z najbardziej znanych piłkarzy, którzy grali w IFK Göteborg, jest Glenn Hysén. Hysén był jednym z najlepszych obrońców swojego pokolenia i reprezentował Szwecję na Mistrzostwach Świata.

IFK Göteborg miał również wielu utalentowanych napastników. Jednym z nich był Fredrik Ljungberg, który później zasłynął jako piłkarz Arsenalu i reprezentant Szwecji. Ljungberg był znany ze swojej szybkości i umiejętności strzeleckich.

IFK Göteborg ma bogatą historię osiągnięć. Klub wygrał wiele razy Allsvenskan, najwyższą ligę piłkarską w Szwecji. Zdobył również wiele Pucharów Szwecji. W latach 1982-1987 IFK Göteborg odnosił wielkie sukcesy w europejskich rozgrywkach, zdobywając Puchar UEFA dwukrotnie.

Obecnie IFK Göteborg bierze udział w rozgrywkach Allsvenskan, najważniejszej ligi piłkarskiej w Szwecji. Klub również uczestniczy w Pucharze Szwecji, gdzie rywalizuje z innymi drużynami o trofeum.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział IFK Göteborg, można znaleźć na stronie tvsport.pl.

Już zagłosowałeś!