Highlanders mecze

 • Pełna nazwa:
  Highlanders
 • Kraj:
  Nowa Zelandia
 • Drużyna narodowa:
  nie

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Highlanders

8-4 =

Klub Highlanders

Klub Highlanders został założony w 1996 roku przez New Zealand Rugby Union jako jedna z pięciu drużyn uczestniczących w rozgrywkach Super Rugby. Jest to profesjonalna drużyna rugby z siedzibą w Dunedin, Nowa Zelandia.

Stadion

Highlanders swoje domowe mecze rozgrywają na Forsyth Barr Stadium, który znajduje się w Dunedin. Stadion ten może pomieścić około 30 000 widzów i jest jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Nowej Zelandii.

Pseudonim

Drużyna Highlanders jest znana również jako "The Landers". Pseudonim ten nawiązuje do regionu Otago, w którym znajduje się Dunedin, oraz do charakterystycznego krajobrazu górskiego regionu.

Historia klubu Highlanders sięga roku 1996, kiedy to został on utworzony jako jedna z drużyn uczestniczących w rozgrywkach Super Rugby. Od tamtej pory klub zdobył liczne sukcesy i stał się jednym z najbardziej utytułowanych zespołów w Nowej Zelandii.

Najwięksi zawodnicy

W drużynie Highlanders grali i nadal grają wielcy zawodnicy rugby. Do najbardziej znanych należą: Carl Hayman, Anton Oliver, Ben Smith, Aaron Smith, oraz Richie McCaw. Ci zawodnicy zdobyli wiele tytułów i nagród w swojej karierze.

Najlepsi napastnicy

Highlanders słyną z silnej linii ataku i mają wielu utalentowanych napastników. Wśród nich warto wymienić takich graczy jak: Lima Sopoaga, Malakai Fekitoa, oraz Waisake Naholo. Ci zawodnicy są znani z efektywności w zdobywaniu punktów dla drużyny.

Historia osiągnięć

Highlanders odnosili wiele sukcesów w swojej historii. W roku 2015 zdobyli tytuł mistrza Super Rugby, pokonując w finale drużynę Hurricanes. Było to pierwsze mistrzostwo w historii klubu. Ponadto, Highlanders wielokrotnie plasowali się w czołowej czwórce rozgrywek, co świadczy o ich regularnej wysokiej formie.

Rozgrywki

Highlanders biorą udział w różnych rozgrywkach rugby na różnych poziomach. Wśród nich znajdują się:

 • Super Rugby - najważniejsze klubowe rozgrywki w południowej półkuli, w których Highlanders rywalizują z najlepszymi drużynami z Australii, Nowej Zelandii i Południowej Afryki.
 • The Rugby Championship - turniej międzynarodowy, w którym Highlanders reprezentują Nową Zelandię w rywalizacji z drużynami z Australii, RPA i Argentyny.
 • Champions Cup - europejskie rozgrywki klubowe, w których Highlanders rywalizują z najlepszymi drużynami z Europy.

Drużyna Highlanders jest również obecna w innych rozgrywkach, takich jak Premiership, Pro14 czy Puchar Sześciu Narodów.

Highlanders to zespół o bogatej historii i wielu osiągnięciach. Ich styl gry i pasja do rugby przyciągają fanów z całego świata. Drużyna ta jest symbolem Nowej Zelandii i dumą dla wszystkich kibiców.

Już zagłosowałeś!