Hampshire mecze

  • Pełna nazwa:
    Hampshire Royals
  • Kraj:
    Anglia
  • Drużyna narodowa:
    nie

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Hampshire

5-1 =

Klub Hampshire

Hampshire to angielski klub krykieta, który został założony w roku 1863 przez grupę entuzjastów tego sportu. Klub ma swoją siedzibę w Southampton i jest jednym z najstarszych i najbardziej renomowanych klubów krykieta w Anglii.

Stadion Hampshire

Głównym stadionem Hampshire jest The Ageas Bowl, który znajduje się w West End, w pobliżu Southampton. Stadion może pomieścić około 25 000 widzów i jest jednym z najnowocześniejszych obiektów krykietowych w Anglii. The Ageas Bowl jest również domowym stadionem drużyny narodowej Anglii w krykiecie.

Pseudonim drużyny i historia klubu

Hampshire jest znany jako "Hampshire Hawks". Pseudonim ten został nadany drużynie ze względu na szybkość i zwinność jej zawodników. Klub powstał z połączenia dwóch wcześniejszych klubów krykieta - Hampshire County Cricket Club i Hampshire Cricket Board. Powstanie klubu miało na celu promowanie i rozwijanie krykieta w regionie Hampshire.

Najwięksi zawodnicy Hampshire

W historii Hampshire występowało wielu znakomitych zawodników krykieta. Jednym z najbardziej utytułowanych był Shane Warne, australijski spin bowler, który grał w Hampshire w latach 2000-2007. Warne jest uważany za jednego z najlepszych spin bowlerów w historii krykieta. Innymi znanymi zawodnikami, którzy mieli okazję grać w Hampshire, są Robin Smith, Barry Richards i Kevin Pietersen.

Najlepsi napastnicy Hampshire

Hampshire może pochwalić się wieloma utalentowanymi napastnikami. Jednym z najbardziej znanych jest James Vince, który jest również kapitanem drużyny. Vince jest uznawany za jednego z najlepszych batsmanów w Anglii i regularnie reprezentuje narodową drużynę w krykiecie. Inni znaczący napastnicy, którzy grali w Hampshire, to Michael Carberry, Jimmy Adams i John Crawley.

Historia osiągnięć Hampshire

Hampshire odniosło wiele sukcesów w swojej historii. Klub zdobył mistrzostwo County Championship dwukrotnie, w latach 1961 i 1973. Hampshire również wygrało Royal London One-Day Cup w 2018 roku. Ponadto, drużyna osiągnęła wiele sukcesów w różnych rozgrywkach krajowych i międzynarodowych, takich jak ICC Champions Trophy, ICC T20 World Cup i ICC Women's World Cup.

Rozgrywki Hampshire

Hampshire bierze udział w wielu prestiżowych rozgrywkach krykieta. Klub regularnie rywalizuje w English County Championship Division One, gdzie zmierza się z innymi czołowymi drużynami w Anglii. Hampshire również uczestniczy w Royal London One-Day Cup, ICC T20 World Cup, ICC Women's World Twenty20 i innych międzynarodowych turniejach krykieta.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Hampshire, można znaleźć na stronie English County Championship Division One, Royal London One-Day Cup 2018, ICC T20 World Cup i ICC Women's World Twenty20.

Już zagłosowałeś!