Glasgow Warriors mecze

 • Pełna nazwa:
  Glasgow Warriors
 • Kraj:
  Szkocja
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1872

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Glasgow Warriors

5×7 =

Glasgow Warriors

Glasgow Warriors to szkocki klub rugby założony w 1872 roku. Klub został założony przez grupę studentów Uniwersytetu w Glasgow. Jest jednym z najstarszych klubów rugby w Szkocji.

Stadionem domowym drużyny jest Scotstoun Stadium, położony w zachodniej części Glasgow. Stadion może pomieścić około 10 000 widzów i jest wykorzystywany zarówno przez Glasgow Warriors, jak i przez drużynę piłki nożnej Partick Thistle FC.

Glasgow Warriors są znani jako "The Warriors" lub "The Weegies". Klub powstał w wyniku połączenia dwóch klubów - West of Scotland FC i Glasgow High Kelvinside FC. W 1996 roku doszło do fuzji tych dwóch klubów, tworząc Glasgow Warriors.

W historii klubu grali wielcy piłkarze rugby, takie jak Stuart Hogg, Finn Russell i Tommy Seymour. Stuart Hogg jest uważany za jednego z najlepszych graczy w historii klubu. Zdobył wiele nagród i wyróżnień, w tym tytuł najlepszego gracza w Europie w 2016 roku.

Glasgow Warriors mają również w swoich szeregach wielu utalentowanych napastników. Jednym z nich jest Niko Matawalu, który jest znany ze swojej szybkości i umiejętności zdobywania przyłożeń. Inni znani napastnicy to DTH van der Merwe i Tommy Seymour.

Drużyna odniosła wiele sukcesów w swojej historii. Wygrali Pro14 w sezonach 2014/2015 i 2019/2020. Zdobyli również wiele tytułów w European Challenge Cup i Champions Cup.

Glasgow Warriors biorą udział w różnych rozgrywkach rugby, takich jak Pro14, European Challenge Cup i Champions Cup. Są również częścią reprezentacji Szkocji w Pucharze Sześciu Narodów i Pucharze Świata.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Glasgow Warriors, można znaleźć na stronach:

Już zagłosowałeś!