Frölunda Göteborg mecze

 • Pełna nazwa:
  Frolunda HC Indians
 • Skrócona nazwa:
  Frolunda HC
 • Kraj:
  Szwecja
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Stadion:
  Frolundaborg
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Frölunda Göteborg

5-4 =

Klub Frölunda Göteborg

Frölunda Göteborg to szwedzki klub hokejowy, który został założony w 1938 roku przez dwóch braci, Birgera i Bertila Lundberga. Klub ten jest jednym z najbardziej utytułowanych w historii szwedzkiego hokeja.

Stadion Frölunda Göteborg

Drużyna Frölunda Göteborg swoje domowe mecze rozgrywa na arenie Scandinavium, która znajduje się w Göteborgu. Scandinavium jest jednym z największych i najnowocześniejszych obiektów sportowych w Szwecji, mogącym pomieścić ponad 12 000 widzów.

Pseudonim drużyny i historia klubu

Frölunda Göteborg jest znany jako "Indianerna", co odnosi się do indiańskiego motywu w logo klubu. Klub powstał jako sekcja hokejowa klubu sportowego Frölunda IF, który został założony w 1906 roku. Drużyna hokejowa Frölunda Göteborg powstała jednak dopiero w 1938 roku.

Najwięksi zawodnicy w historii klubu

W historii Frölunda Göteborg występowało wielu znakomitych zawodników. Jednym z najbardziej utytułowanych był Peter Forsberg, który jest uważany za jednego z najlepszych szwedzkich hokeistów wszech czasów. Inni znani zawodnicy, którzy grali w Frölunda Göteborg to Henrik Lundqvist, Daniel Alfredsson i Victor Hedman.

Najlepsi napastnicy

Frölunda Göteborg może pochwalić się wieloma utalentowanymi napastnikami. Wśród nich znajdują się takie gwiazdy jak Joel Lundqvist, brat słynnego bramkarza Henrika Lundqvista, oraz Mattias Janmark, który obecnie występuje w lidze NHL.

Historia osiągnięć drużyny

Frölunda Göteborg odnosił wiele sukcesów w swojej historii. Klub zdobył wiele tytułów mistrza Szwecji, w tym kilka z rzędu w latach 2003-2005. Drużyna również wygrała Puchar Kontynentalny w 2016 roku, co było ogromnym osiągnięciem dla szwedzkiego hokeja.

Rozgrywki, w których bierze udział Frölunda Göteborg

Frölunda Göteborg bierze udział w wielu prestiżowych rozgrywkach hokejowych. Drużyna regularnie rywalizuje w lidze szwedzkiej SHL, która jest jedną z najbardziej konkurencyjnych lig hokejowych na świecie. Ponadto, Frölunda Göteborg brał udział w Mistrzostwach Świata Dywizji 1A, Mistrzostwach Świata Elity, Superpucharze Polski, Pucharze Spenglera, Turnieju o Puchar Trójmorza, Kwalifikacjach Olimpijskich, EIHC Christmas Cup, Pekin 2022, Mistrzostwach Świata Dywizji 1B, Turnieju o Puchar Niepodległości, Pjongczang 2018, IIHF 2017 Elite, NHL, EIHC, Lidze Mistrzów, Pucharze Polski, Pucharze Kontynentalnym, Turnieju Kwalifikacyjnym, IIHF 2016, Pucharze Świata, Towarzyskich oraz 2017 IIHF Division I.

Więcej informacji na temat tych rozgrywek można znaleźć na stronie tvsport.pl.

Już zagłosowałeś!