FK Vojvodina Nowy Sad mecze

 • Pełna nazwa:
  FK Novi Sad
 • Skrócona nazwa:
  Novi Sad
 • Kraj:
  Serbia
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1948

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - FK Vojvodina Nowy Sad

3×6 =

FK Vojvodina Nowy Sad

FK Vojvodina Nowy Sad to serbski klub piłkarski, który został założony w 1914 roku. Klub został założony przez grupę młodych entuzjastów piłki nożnej z miasta Nowy Sad.

Stadionem, na którym drużyna rozgrywa swoje mecze domowe, jest Stadion Karađorđe. Stadion ten może pomieścić około 15 000 widzów i jest jednym z największych stadionów w Serbii.

FK Vojvodina Nowy Sad jest znany również jako "Stara Dama" lub "Staro Gradsko Groblje". Pseudonim "Stara Dama" odnosi się do długiej historii klubu, który istnieje od ponad 100 lat. Natomiast "Staro Gradsko Groblje" to nazwa cmentarza, na którym znajduje się stadion klubu.

W historii klubu grali wielcy piłkarze, którzy zostawili swoje ślady w drużynie. Należą do nich m.in. Vladimir Jugović, Dejan Govedarica i Dušan Tadić. Ci zawodnicy osiągnęli wiele sukcesów zarówno w barwach FK Vojvodina, jak i w innych klubach.

FK Vojvodina Nowy Sad może pochwalić się również wieloma utalentowanymi napastnikami. Wśród nich znajdują się tacy piłkarze jak Milan Đurić, Uroš Đurđević i Bojan Matić. Ci zawodnicy zdobywali wiele bramek dla drużyny i przyczynili się do jej sukcesów.

FK Vojvodina Nowy Sad ma bogatą historię osiągnięć. Klub zdobył wiele tytułów mistrza Serbii oraz Pucharów Serbii. Drużyna brała również udział w wielu międzynarodowych turniejach, takich jak Liga Europy czy Liga Mistrzów.

Obecnie FK Vojvodina Nowy Sad bierze udział w rozgrywkach takich jak Liga Mistrzów, Liga Europy oraz Ekstraklasa. Drużyna regularnie rywalizuje z najlepszymi zespołami zarówno w kraju, jak i za granicą.

Już zagłosowałeś!