Ferencváros mecze

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Ferencváros

2×3 =

Klub Ferencváros

Ferencváros to węgierski klub piłkarski, założony w 1899 roku przez grupę młodych piłkarzy z Budapesztu. Jest to najstarszy klub piłkarski na Węgrzech.

Stadion Ferencváros

Drużyna Ferencváros swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie Groupama Arena, który znajduje się w Budapeszcie. Stadion został otwarty w 2014 roku i może pomieścić około 23 700 widzów. Jest to nowoczesny obiekt, wyposażony w najnowsze technologie.

Pseudonim i historia klubu

Ferencváros jest często nazywany "Fradi" przez swoich fanów. Klub powstał jako sekcja piłkarska klubu gimnastycznego o nazwie Ferencvárosi Torna Club. Wkrótce piłka nożna stała się najważniejszą dyscypliną w klubie, a sekcja piłkarska zyskała niezależność. Od tamtej pory Ferencváros stał się jednym z najbardziej utytułowanych klubów na Węgrzech.

Najwięksi piłkarze Ferencváros

W historii Ferencváros grali wielcy piłkarze, którzy zostawili swoje piętno na klubie. Jednym z najbardziej znanych jest Flórián Albert, który był pierwszym Węgrem, który zdobył Złotą Piłkę w 1967 roku. Inni znani piłkarze to Zoltán Gera, Tibor Nyilasi i László Kubala.

Najlepsi napastnicy

Ferencváros miał wiele utalentowanych napastników w swojej historii. Jednym z najbardziej znanych jest Ferenc Puskás, który rozpoczął swoją karierę w Ferencváros przed transferem do Realu Madryt. Inni znani napastnicy to Gábor Orosz, Krisztián Lisztes i Roland Sallai.

Historia osiągnięć

Ferencváros ma bogatą historię osiągnięć. Klub zdobył wiele tytułów mistrza Węgier, w tym 32 razy został mistrzem kraju. Ferencváros wygrał również wiele Pucharów Węgier i Superpucharów. W europejskich rozgrywkach klub osiągnął sukces, docierając do półfinału Pucharu Zdobywców Pucharów w sezonie 1974/1975.

Rozgrywki

Ferencváros bierze udział w wielu różnych rozgrywkach. Klub rywalizuje w węgierskiej ekstraklasie, znanej jako Nemzeti Bajnokság I. Ferencváros również uczestniczy w europejskich rozgrywkach, takich jak Liga Mistrzów UEFA i Liga Europy UEFA. Klub brał również udział w Pucharze Intertoto i Pucharze UEFA.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Ferencváros, można znaleźć na stronie Primeira Liga oraz Liga Mistrzów.

Już zagłosowałeś!