Energa MKS Kalisz mecze

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Energa MKS Kalisz

8+8 =

Klub Energa MKS Kalisz

Energa MKS Kalisz to polski klub piłki ręcznej, który został założony w roku 1950. Klub został założony przez grupę entuzjastów piłki ręcznej z miasta Kalisz.

Stadion/Arena

Drużyna Energa MKS Kalisz rozgrywa swoje mecze na hali sportowej Kalisz Arena, która może pomieścić do 4 000 widzów. Kalisz Arena jest nowoczesną areną sportową, wyposażoną w najnowsze technologie.

Pseudonim drużyny i historia klubu

Energa MKS Kalisz jest znany również jako "Mistrzowie Kalisza". Klub powstał z inicjatywy pasjonatów piłki ręcznej, którzy postanowili stworzyć drużynę reprezentującą miasto Kalisz. Od tamtej pory klub rozwijał się i zdobywał coraz większe sukcesy.

Najwięksi zawodnicy

W historii Energa MKS Kalisz grali wielcy piłkarze ręczni, którzy zostawili swoje piętno na drużynie. Wśród nich można wymienić takie postacie jak Janusz Brzozowski, który był jednym z najlepszych bramkarzy w historii klubu, oraz Piotr Przybecki, który był kapitanem drużyny i jednym z najbardziej utytułowanych zawodników.

Najlepsi napastnicy

Energa MKS Kalisz miał wiele utalentowanych napastników w swojej historii. Jednym z nich był Marcin Lijewski, który był jednym z najskuteczniejszych strzelców w drużynie. Kolejnym ważnym napastnikiem był Michał Jurecki, który również miał duży wkład w sukcesy klubu.

Historia osiągnięć

Energa MKS Kalisz ma bogatą historię osiągnięć. Klub zdobył wiele tytułów mistrza Polski oraz Puchar Polski. Drużyna regularnie uczestniczy w rozgrywkach takich jak Liga Mistrzów, Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata.

Rozgrywki

Energa MKS Kalisz bierze udział w różnych rozgrywkach piłki ręcznej. Klub regularnie rywalizuje w Mistrzostwach Świata, Eliminacjach Mistrzostw Europy, Lidze Europejskiej, EHF EURO Cup, Mistrzostwach Europy oraz wielu innych turniejach. Więcej informacji na temat tych rozgrywek można znaleźć na stronie Mistrzostwa Świata (Q), Eliminacje Mistrzostw Europy, Liga Europejska, EHF EURO Cup oraz innych.

Już zagłosowałeś!