Dynamo Zagrzeb mecze

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Dynamo Zagrzeb

7-3 =

Klub Dynamo Zagrzeb

Dynamo Zagrzeb to chorwacki klub piłkarski, który został założony w roku 1945. Klub został założony przez Związek Komunistycznej Młodzieży Jugosławii, który chciał stworzyć drużynę reprezentującą Zagrzeb.

Stadion Maksimir

Dynamo Zagrzeb swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie Maksimir, który znajduje się w Zagrzebiu. Stadion może pomieścić około 35 000 widzów i jest jednym z największych stadionów w Chorwacji.

Pseudonim drużyny i historia klubu

Dynamo Zagrzeb jest znany również jako "Modri" (Niebiescy). Klub powstał w wyniku połączenia dwóch klubów - Građanski Zagrzeb i HAŠK Zagrzeb. Obie drużyny były popularne w Zagrzebiu i postanowiono je połączyć, aby stworzyć silniejszy klub.

Najwięksi piłkarze w historii klubu

W historii Dynamo Zagrzeb grali wielcy piłkarze, którzy zostawili swoje ślady w klubie. Jednym z najbardziej znanych jest Davor Šuker, który był królem strzelców Mistrzostw Świata w 1998 roku. Inni znani piłkarze to Luka Modrić, który później grał w Realu Madryt, i Eduardo da Silva, który reprezentował Chorwację na Mistrzostwach Świata.

Najlepsi napastnicy

Dynamo Zagrzeb słynie z wielu utalentowanych napastników. Jednym z najlepszych jest Eduardo da Silva, który zdobył wiele bramek dla klubu. Inni znani napastnicy to Mario Mandžukić i Igor Cvitanović.

Historia osiągnięć drużyny

Dynamo Zagrzeb ma bogatą historię osiągnięć. Klub zdobył wiele tytułów mistrza Chorwacji, w tym kilka z rzędu. Dynamo Zagrzeb również odniosło sukcesy w europejskich rozgrywkach, awansując do fazy grupowej Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Rozgrywki

Dynamo Zagrzeb bierze udział w różnych rozgrywkach, w tym w Lidze Mistrzów, Lidze Europy oraz Ekstraklasie. Klub również uczestniczy w eliminacjach do Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy.

Już zagłosowałeś!