Dresner SC mecze

 • Pełna nazwa:
  Dresdner SC
 • Kraj:
  Niemcy
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1898
 • Stadion:
  Margon Arena Dresden
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Dresner SC

5×3 =

Dresner SC

Dresner SC to niemiecki klub piłkarski założony w 1900 roku przez grupę entuzjastów piłki nożnej. Klub ma swoją siedzibę w Dreźnie, stolicy Saksonii.

Stadionem, na którym drużyna rozgrywa swoje mecze domowe, jest Stadion im. Rudolfa Harbiga. Obiekt ten może pomieścić około 32 000 widzów i jest jednym z największych stadionów w Niemczech.

Dresner SC jest znany również pod pseudonimem "Die Schwarz-Gelben" (Czarno-Żółci). Klub powstał z połączenia dwóch mniejszych drużyn - Dresdner Fußballring i Dresdner Sportclub.

W historii klubu grali wielcy piłkarze, którzy zostawili swoje piętno na światowej piłce nożnej. Do najbardziej znanych zawodników, którzy mieli okazję grać w Dresner SC, należą: Max Schmeling, Ulf Kirsten, Matthias Sammer i Thomas Doll.

Dresner SC słynie z posiadania wielu utalentowanych napastników. Wśród nich można wymienić takie nazwiska jak: Torsten Gütschow, Hans-Jürgen Kreische, Frank Lippmann i Heinz Kuttin.

Drużyna odniosła wiele sukcesów w swojej historii. Zdobyła wiele tytułów mistrza Niemiec, a także wygrała wiele prestiżowych turniejów, takich jak Liga Mistrzów i Puchar Niemiec.

Obecnie Dresner SC bierze udział w różnych rozgrywkach, takich jak: Eliminacje Mistrzostw Europy, Giganci Siatkówki, Wilfredo Leon i wiele innych.

Dresner SC to klub o bogatej historii i wielu osiągnięciach. Jego piłkarze są znani z wysokiej jakości gry i determinacji na boisku. Drużyna ma liczne grono fanów, którzy wspierają ją podczas każdego meczu.

Już zagłosowałeś!