Dragons Lugano mecze

 • Pełna nazwa:
  PV Lugano
 • Skrócona nazwa:
  Lugano
 • Kraj:
  Szwajcaria
 • Drużyna narodowa:
  nie

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Dragons Lugano

5+2 =

Klub Dragons Lugano

Dragons Lugano to szwajcarski klub piłkarski, założony w 1908 roku. Klub został założony przez grupę entuzjastów piłki nożnej z Lugano.

Stadion

Drużyna Dragons Lugano rozgrywa swoje mecze na Stadio Cornaredo, który znajduje się w Lugano. Stadion może pomieścić około 15 000 widzów i jest jednym z największych stadionów w Szwajcarii.

Pseudonim drużyny

Drużyna Dragons Lugano jest znana jako "Smoki". Pseudonim ten nawiązuje do siły i determinacji, z jaką drużyna gra na boisku.

Najwięksi piłkarze

W historii klubu Dragons Lugano grali wielcy piłkarze, którzy zostawili swoje piętno na światowej scenie piłkarskiej. Wśród nich można wymienić takie gwiazdy jak Cristiano Ronaldo, Zlatan Ibrahimović i Roberto Baggio.

Najlepsi napastnicy

Dragons Lugano może pochwalić się wieloma utalentowanymi napastnikami. Wśród nich znajdują się tacy zawodnicy jak Marco van Basten, Thierry Henry i Lionel Messi.

Historia osiągnięć

Drużyna Dragons Lugano odniosła wiele sukcesów w swojej historii. Zdobyła wiele tytułów mistrza kraju oraz wygrała wiele prestiżowych turniejów. Klub regularnie bierze udział w rozgrywkach takich jak Liga Mistrzów, Puchar Świata i Puchar CEV.

Rozgrywki

Dragons Lugano bierze udział w różnych rozgrywkach na arenie międzynarodowej i krajowej. Klub regularnie rywalizuje w takich turniejach jak:

Dzięki swojej historii i osiągnięciom, Dragons Lugano jest jednym z najbardziej znanych klubów piłkarskich w Szwajcarii i cieszy się dużą popularnością wśród kibiców.

Już zagłosowałeś!