Dnipro Dniepropietrowsk mecze

 • Pełna nazwa:
  Dnipro Dnipropetrovsk
 • Skrócona nazwa:
  Dnipro
 • Kraj:
  Ukraina
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1936

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Dnipro Dniepropietrowsk

7-1 =

Klub Dnipro Dniepropietrowsk

Dnipro Dniepropietrowsk to ukraiński klub piłkarski, który został założony w roku 1918. Klub został założony przez grupę entuzjastów piłki nożnej z miasta Dniepropietrowsk.

Stadion Dnipro Dniepropietrowsk

Drużyna Dnipro Dniepropietrowsk swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie Dnipro-Arena. Stadion ten został otwarty w roku 2008 i może pomieścić około 31 000 widzów. Jest to nowoczesny obiekt, który spełnia wszystkie standardy UEFA.

Pseudonim drużyny i historia klubu

Dnipro Dniepropietrowsk jest często nazywany "Białymi i Niebieskimi". Klub powstał jako sekcja piłkarska klubu sportowego Dnipro, który został założony w 1918 roku. W latach 90. klub przeszedł reorganizację i zmienił nazwę na Dnipro Dniepropietrowsk.

Najwięksi piłkarze Dnipro Dniepropietrowsk

W historii klubu Dnipro Dniepropietrowsk grali wielcy piłkarze, którzy zostawili swoje ślady w drużynie. Należą do nich m.in. Andrij Szewczenko, Serhij Rebrow, Ołeh Husiew i Jewhen Konopljanka.

Najlepsi napastnicy Dnipro Dniepropietrowsk

Dnipro Dniepropietrowsk miał wiele utalentowanych napastników w swojej historii. Wśród nich warto wymienić takich zawodników jak Andrij Szewczenko, Serhij Rebrow i Jewhen Konopljanka, którzy zdobywali wiele bramek dla drużyny.

Historia osiągnięć Dnipro Dniepropietrowsk

Dnipro Dniepropietrowsk odnosił wiele sukcesów w swojej historii. Klub zdobył m.in. Puchar Ukrainy w latach 1989, 1990, 2004 i 2014. Drużyna osiągnęła również finał Ligi Europy w sezonie 2014/2015, gdzie przegrała z Sevillą.

Rozgrywki, w których bierze udział Dnipro Dniepropietrowsk

Dnipro Dniepropietrowsk bierze udział w różnych rozgrywkach piłkarskich. Są to m.in. Liga Mistrzów, Liga Europy, Puchar Polski oraz Ekstraklasa.

Już zagłosowałeś!