Detroit Red Wings mecze

 • Pełna nazwa:
  Detroit Red Wings
 • Kraj:
  USA
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Stadion:
  Little Caesars Arena
 • Rozgrywki:
  NHL

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Detroit Red Wings

1×1 =

Klub Detroit Red Wings

Detroit Red Wings to profesjonalny klub hokejowy z siedzibą w Detroit, Michigan. Klub został założony w 1926 roku przez Jamesa E. Norrisa, który był również pierwszym właścicielem drużyny.

Stadion

Detroit Red Wings swoje domowe mecze rozgrywają w Little Caesars Arena, która została otwarta w 2017 roku. Arena może pomieścić ponad 19 000 widzów i jest jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Stanach Zjednoczonych.

Pseudonim

Detroit Red Wings są nazywani "The Wings" przez swoich fanów. Klub powstał jako zespół amatorski w 1926 roku, a w 1932 roku dołączył do NHL jako profesjonalna drużyna.

Najwięksi zawodnicy

W historii Detroit Red Wings grali wielcy zawodnicy, takie jak Steve Yzerman, Gordie Howe, Nicklas Lidström czy Terry Sawchuk. Ci gracze są uważani za legendy klubu i zostali uhonorowani wieloma nagrodami i wyróżnieniami.

Napastnicy

Wśród najlepszych napastników Detroit Red Wings znajdują się zawodnicy tacy jak Pavel Datsyuk, Henrik Zetterberg czy Brendan Shanahan. Ci gracze byli kluczowymi postaciami w ataku drużyny i przyczynili się do wielu zwycięstw.

Historia osiągnięć

Detroit Red Wings są jednym z najbardziej utytułowanych klubów w historii NHL. Zdobyli wiele mistrzostw ligi, w tym 11 Pucharów Stanleya. Klub ma również wiele tytułów dywizyjnych i konferencyjnych.

Rozgrywki

Detroit Red Wings biorą udział w różnych rozgrywkach hokejowych, takich jak NHL, Liga Mistrzów, Puchar Świata i wiele innych. Klub regularnie rywalizuje z najlepszymi drużynami na świecie.

Już zagłosowałeś!