Derby County mecze

 • Pełna nazwa:
  Derby County Football Club
 • Skrócona nazwa:
  Derby County
 • Kraj:
  Anglia
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1884
 • Stadion:
  Pride Park Stadium

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Derby County

8+6 =

Derby County

Derby County to angielski klub piłkarski, założony w 1884 roku przez Williama Morleya, który był jednym z założycieli klubu. Klub ma swoją siedzibę w Derby, w hrabstwie Derbyshire.

Stadionem, na którym Derby County rozgrywa swoje mecze domowe, jest Pride Park Stadium. Arena ta została otwarta w 1997 roku i może pomieścić około 33 597 widzów. Pride Park Stadium jest jednym z nowoczesnych stadionów w Anglii i oferuje doskonałe warunki dla zarówno zawodników, jak i kibiców.

Derby County jest znane również jako "The Rams". Pseudonim ten nawiązuje do historii klubu, który został założony przez grupę pracowników z fabryki porcelany Royal Crown Derby. Pracownicy ci byli znani jako "The Rams", co stało się inspiracją dla nazwy klubu.

W historii Derby County występowało wielu znakomitych piłkarzy. Jednym z najbardziej znanych jest Steve Bloomer, który grał dla klubu w latach 1892-1906 i 1910-1914. Bloomer jest uważany za jednego z najlepszych napastników w historii angielskiego futbolu. Inni znani piłkarze, którzy reprezentowali Derby County, to Roy McFarland, Kevin Hector, Colin Todd i Igor Stimac.

Derby County może pochwalić się bogatą historią osiągnięć. Klub zdobył mistrzostwo Anglii w sezonie 1971/1972 oraz Puchar Anglii w sezonie 1945/1946. Ponadto, Derby County dwukrotnie awansowało do finału Pucharu Ligi Angielskiej, w sezonach 1968/1969 i 1970/1971.

Obecnie Derby County bierze udział w rozgrywkach Championship, czyli drugiej najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. Klub regularnie rywalizuje również w Pucharze Anglii oraz Pucharze Ligi Angielskiej. Derby County dąży do powrotu do Premier League, gdzie ostatni raz grał w sezonie 2007/2008.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Derby County, można znaleźć na stronie Ekstraklasa oraz Puchar Polski.

Już zagłosowałeś!