De Graafschap mecze

 • Pełna nazwa:
  Vereniging Betaald Voetbal De Graafschap
 • Skrócona nazwa:
  De Graafschap
 • Kraj:
  Holandia
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1954
 • Stadion:
  Stadion De Vijverberg

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - De Graafschap

1×6 =

De Graafschap - klub piłkarski z Holandii

De Graafschap to holenderski klub piłkarski, który został założony w roku 1954. Klub został założony przez grupę lokalnych entuzjastów piłki nożnej, którzy postanowili stworzyć drużynę reprezentującą region Achterhoek.

Stadionem, na którym De Graafschap rozgrywa swoje mecze domowe, jest De Vijverberg. Stadion ten może pomieścić około 12 600 widzów i jest jednym z najstarszych stadionów w Holandii. De Vijverberg jest znany ze swojej atmosferycznej i gorącej atmosfery podczas meczów.

De Graafschap jest często nazywany "Superboeren", co oznacza "Superfarmerzy" w języku holenderskim. Pseudonim ten pochodzi od rolniczej historii regionu Achterhoek, w którym klub został założony.

W historii klubu De Graafschap mieli okazję grać wielcy piłkarze, takie jak Guus Hiddink, który później stał się znanym trenerem, oraz piłkarze reprezentacji Holandii, takie jak Klaas-Jan Huntelaar i Robin Pröpper.

Wśród najlepszych napastników, którzy kiedykolwiek grali w De Graafschap, można wymienić takie nazwiska jak Henk Vos, który zdobył wiele bramek dla klubu w latach 90., oraz Vincent Vermeij, który był jednym z najskuteczniejszych napastników w ostatnich latach.

De Graafschap ma bogatą historię osiągnięć. Klub wygrał Eerste Divisie, drugą ligę holenderską, pięć razy, co pozwoliło im awansować do Eredivisie, najwyższej ligi piłkarskiej w Holandii. Klub zdobył również Puchar Holandii w 2013 roku.

Obecnie De Graafschap bierze udział w rozgrywkach Eredivisie, najwyższej ligi piłkarskiej w Holandii. Klub również uczestniczy w Pucharze Holandii, gdzie ma szansę rywalizować z najlepszymi drużynami w kraju.

Więcej informacji na temat rozgrywek Eredivisie można znaleźć tutaj, a o Pucharze Holandii można przeczytać tutaj.

Już zagłosowałeś!