Cuprum Lubin mecze

 • Pełna nazwa:
  Cuprum Lubin
 • Kraj:
  Polska
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  2001
 • Stadion:
  Hala widowiskowo-sportowa RCS Lubin
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Cuprum Lubin

1+1 =

Klub Cuprum Lubin

Cuprum Lubin to polski klub siatkarski, który został założony w 2007 roku. Klub został założony przez grupę entuzjastów siatkówki z Lubina.

Stadion/Arena

Drużyna Cuprum Lubin swoje mecze rozgrywa na hali sportowej w Lubinie. Hala ta może pomieścić około 2000 widzów i jest wyposażona w nowoczesne zaplecze techniczne.

Pseudonim drużyny i historia klubu

Cuprum Lubin jest znany również jako "Miedziowi". Nazwa ta nawiązuje do bogatej historii górnictwa miedzi w Lubinie. Klub powstał z inicjatywy lokalnych kibiców, którzy pragnęli stworzyć silną drużynę siatkarską reprezentującą miasto.

Najwięksi zawodnicy

W historii Cuprum Lubin mieli okazję grać wielcy siatkarze. Wśród nich warto wymienić takie postacie jak Bartosz Kurek, Michał Winiarski czy Mariusz Wlazły. Ci zawodnicy zdobyli wiele tytułów i nagród zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

Najlepsi napastnicy

Cuprum Lubin może pochwalić się wieloma utalentowanymi napastnikami. Wśród nich warto wymienić takich zawodników jak Dawid Konarski, Maciej Muzaj czy Bartłomiej Lemański. Ci siatkarze są znani z efektywnych ataków i zdolności do zdobywania punktów dla swojej drużyny.

Historia osiągnięć

Cuprum Lubin odniosło wiele sukcesów w swojej historii. Klub zdobył kilka tytułów mistrza Polski, a także wygrał wiele prestiżowych turniejów, takich jak Puchar Polski czy Memoriał Huberta Wagnera. Drużyna regularnie uczestniczy również w rozgrywkach europejskich, takich jak Liga Mistrzów czy Puchar CEV.

Rozgrywki

Cuprum Lubin bierze udział w różnych rozgrywkach siatkarskich. Drużyna regularnie rywalizuje w PlusLidze, najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Ponadto, Cuprum Lubin brało udział w takich turniejach jak Montreux Volley Masters, Liga Narodów, Puchar Włoch czy Mistrzostwa Europy. Klub również uczestniczy w krajowych rozgrywkach, takich jak Superpuchar Polski czy Puchar Polski.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Cuprum Lubin, można znaleźć na stronie tvsport.pl.

Już zagłosowałeś!