Corinthians mecze

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Corinthians

4×1 =

Klub Corinthians

Corinthians to brazylijski klub piłkarski, który został założony w 1910 roku przez grupę pracowników São Paulo Railway Company. Klub ma swoją siedzibę w São Paulo, największym mieście Brazylii.

Stadion Corinthians

Corinthians swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie Arena Corinthians, który znajduje się w dzielnicy Itaquera w São Paulo. Stadion został otwarty w 2014 roku i może pomieścić ponad 49 000 widzów. Jest to jeden z najnowocześniejszych stadionów w Brazylii.

Pseudonim i historia klubu

Corinthians jest znany jako "Timão", co oznacza "Wielka Łódź". Pseudonim ten nawiązuje do historii klubu, który został założony przez grupę pracowników São Paulo Railway Company, którzy mieli wspólną pasję do żeglarstwa. Klub powstał jako forma rozrywki dla tych pracowników i szybko zyskał popularność wśród mieszkańców São Paulo.

Najwięksi piłkarze w historii Corinthians

W historii Corinthians grali wielcy piłkarze, którzy przyczynili się do sukcesów klubu. Jednym z najbardziej znanych jest Sócrates, brazylijski piłkarz, który był kapitanem drużyny w latach 80. Inni znani piłkarze to Ronaldo, Rivelino, Roberto Carlos i Tevez.

Najlepsi napastnicy w historii Corinthians

Corinthians miał wiele utalentowanych napastników w swojej historii. Jednym z najbardziej utytułowanych jest Ronaldo, który grał w klubie w latach 2009-2011. Inni znani napastnicy to Tevez, Vagner Love i Guerrero.

Historia osiągnięć drużyny

Corinthians ma bogatą historię osiągnięć. Klub zdobył wiele tytułów, w tym 7 mistrzostw Brazylii, 3 Puchary Brazylii, 1 Copa Libertadores i 2 Klubowe Mistrzostwa Świata FIFA. Jest to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Brazylii.

Rozgrywki, w których bierze udział Corinthians

Corinthians bierze udział w różnych rozgrywkach piłkarskich. Są to między innymi:

Corinthians regularnie rywalizuje z innymi brazylijskimi i międzynarodowymi drużynami, dając kibicom wiele emocji i niezapomnianych momentów.

Już zagłosowałeś!