Club River Plate mecze

 • Pełna nazwa:
  Club Atletico River Plate
 • Skrócona nazwa:
  River Plate (URU)
 • Kraj:
  Urugwaj
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1932
 • Stadion:
  Estadio Saroldi
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Club River Plate

3×5 =

Klub River Plate

Klub River Plate został założony w 1901 roku przez grupę studentów z Buenos Aires w Argentynie. Jest to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w historii piłki nożnej.

Stadionem domowym drużyny jest Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti, który może pomieścić ponad 70 000 widzów. Jest to największy stadion w Argentynie i jedno z najważniejszych miejsc dla kibiców River Plate.

Club River Plate jest znany również jako "Los Millonarios" (The Millionaires). Pseudonim ten pochodzi od bogatych właścicieli klubu, którzy w przeszłości inwestowali duże sumy pieniędzy w rozwój drużyny.

Historia klubu sięga początków XX wieku, kiedy to grupa studentów postanowiła założyć własny klub piłkarski. Od tamtej pory River Plate zdobył wiele tytułów i osiągnięć.

W klubie River Plate grali i grają wielcy piłkarze, którzy zostawili swoje piętno w historii futbolu. Do najbardziej znanych zawodników, którzy reprezentowali barwy River Plate, należą Alfredo Di Stefano, Enzo Francescoli, Ariel Ortega i Marcelo Gallardo.

River Plate słynie z doskonałych napastników, którzy zdobywali wiele bramek dla drużyny. Wśród nich można wymienić takie legendy jak Angel Labruna, Hernan Crespo, Radamel Falcao i Gonzalo Higuain.

Drużyna River Plate ma bogatą historię osiągnięć. Klub zdobył wiele tytułów mistrza Argentyny, w tym wiele z rzędu w latach 1996-1997 i 2014-2015. River Plate wygrał również wiele międzynarodowych turniejów, takich jak Copa Libertadores i Copa Sudamericana.

Obecnie River Plate bierze udział w rozgrywkach takich jak Copa Libertadores i Liga Mistrzów. Klub jest również regularnym uczestnikiem ligi argentyńskiej - Primeira Liga.

Club River Plate ma bogatą historię i jest jednym z najbardziej znanych klubów piłkarskich na świecie. Jego sukcesy, legendarni piłkarze i oddani kibice sprawiają, że jest to klub godny uwagi i szacunku.

Już zagłosowałeś!