Chievo Werona mecze

 • Pełna nazwa:
  Chievo Werona
 • Kraj:
  Włochy
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1929
 • Stadion:
  Stadio Marc'Antonio Bentegodi
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Chievo Werona

6+2 =

Chievo Werona - Klub piłkarski z bogatą historią

Chievo Werona to włoski klub piłkarski, który został założony w 1929 roku przez grupę entuzjastów piłki nożnej. Klub ma swoją siedzibę w mieście Werona, leżącym w północnych Włoszech. Od samego początku istnienia klubu, Chievo Werona zdobył szerokie grono fanów i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów w kraju.

Stadionem, na którym Chievo Werona rozgrywa swoje mecze domowe, jest Stadio Marc'Antonio Bentegodi. To piękne i nowoczesne miejsce może pomieścić ponad 39 000 widzów i jest jednym z najważniejszych obiektów sportowych we Włoszech. Stadion jest dumą klubu i miejscem, gdzie fani gromadzą się, aby wspierać swoją drużynę.

Chievo Werona jest znany również jako "Gialloblu", co oznacza "żółto-niebiescy" w języku włoskim. Ten pseudonim odnosi się do tradycyjnych barw klubowych, które są żółte i niebieskie. Klub ma bogatą historię, która sięga lat 20. XX wieku, kiedy to grupa entuzjastów piłki nożnej postanowiła założyć drużynę, która reprezentowałaby miasto Werona na arenie piłkarskiej.

W historii Chievo Werona można znaleźć wiele znakomitych piłkarzy, którzy mieli okazję grać w barwach tego klubu. Wśród nich warto wymienić takie nazwiska jak Sergio Pellissier, Simone Perrotta czy Luca Toni. Ci piłkarze zdobyli wiele bramek i przyczynili się do sukcesów drużyny na arenie krajowej i międzynarodowej.

Chievo Werona może pochwalić się również wieloma osiągnięciami w swojej historii. Klub zdobył wiele tytułów mistrza ligi oraz wygrał wiele prestiżowych turniejów. Wśród najważniejszych osiągnięć drużyny można wymienić zwycięstwo w Serie B w sezonie 2007/2008 oraz udział w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Obecnie Chievo Werona bierze udział w rozgrywkach Serie A, najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech. Klub również uczestniczy w innych prestiżowych turniejach, takich jak Puchar Włoch czy Liga Europy. Drużyna regularnie rywalizuje z najlepszymi zespołami w kraju i stara się osiągać jak najlepsze wyniki.

Chievo Werona to klub z długą i bogatą historią, który cieszy się dużym uznaniem wśród fanów piłki nożnej. Jego sukcesy, znakomici piłkarze i zaangażowanie w rozgrywki ligowe sprawiają, że jest to drużyna, która zasługuje na uwagę i wsparcie.

Źródła:

Już zagłosowałeś!