Chiefs mecze

 • Pełna nazwa:
  Chiefs
 • Kraj:
  Nowa Zelandia
 • Drużyna narodowa:
  nie

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Chiefs

5+5 =

Klub Chiefs

Chiefs to nowozelandzki klub rugby, który został założony w 1996 roku. Klub został założony przez New Zealand Rugby Union jako jedna z pięciu drużyn, które miały reprezentować Nową Zelandię w nowo utworzonej Super Rugby. Chiefs mają swoją siedzibę w Hamilton, na Wyspie Północnej Nowej Zelandii.

Stadion Chiefs

Drużyna Chiefs rozgrywa swoje mecze domowe na stadionie FMG Stadium Waikato w Hamilton. Stadion ten może pomieścić około 25 800 widzów i jest jednym z największych stadionów rugby w Nowej Zelandii. Jest to również stadion, na którym odbywają się ważne międzynarodowe mecze rugby.

Pseudonim drużyny i historia

Chiefs są znani jako "The Chiefs" i ich pseudonim odnosi się do wojowników Maorysów, którzy byli pierwotnymi mieszkańcami Nowej Zelandii. Klub powstał w wyniku reorganizacji Super Rugby, która miała na celu zwiększenie konkurencji i jakości rozgrywek w regionie.

Najwięksi zawodnicy

W drużynie Chiefs grali wielcy zawodnicy rugby, którzy zostawili swoje piętno na historii klubu. Jednym z nich jest Liam Messam, który był kapitanem drużyny i wielokrotnym reprezentantem Nowej Zelandii. Inni znani zawodnicy to Sonny Bill Williams, Aaron Cruden i Brodie Retallick.

Najlepsi napastnicy

Chiefs słyną z posiadania niezwykle silnych napastników, którzy potrafią przełamać obronę przeciwnika. Wśród nich warto wymienić Damiana McKenzie, który jest jednym z najbardziej utalentowanych graczy w Nowej Zelandii. Innymi znakomitymi napastnikami są Anton Lienert-Brown i Solomon Alaimalo.

Historia osiągnięć

Drużyna Chiefs odniosła wiele sukcesów w swojej historii. Zdobyli trzykrotnie tytuł mistrza Super Rugby, w latach 2012, 2013 i 2020. Ponadto, byli również finalistami w 2009, 2018 i 2019 roku. Chiefs są uważani za jedną z najbardziej utytułowanych drużyn w historii Super Rugby.

Rozgrywki

Chiefs biorą udział w różnych rozgrywkach rugby na różnych poziomach. Wśród nich znajdują się:

 • Super Rugby - najważniejsza międzynarodowa liga rugby, w której uczestniczą najlepsze drużyny z Nowej Zelandii, Australii i RPA.
 • The Rugby Championship - międzynarodowy turniej rugby, w którym rywalizują reprezentacje Nowej Zelandii, Australii, RPA i Argentyny.
 • Puchar Świata - najważniejszy turniej rugby na świecie, w którym biorą udział najlepsze reprezentacje narodowe.

Chiefs są również regularnymi uczestnikami innych rozgrywek, takich jak Premiership, Pro14 i Champions Cup, gdzie rywalizują z najlepszymi drużynami z Europy.

Wszystkie te rozgrywki stanowią dla Chiefs okazję do rywalizacji na najwyższym poziomie i zdobywania kolejnych trofeów.

Już zagłosowałeś!