Chicago Fire mecze

 • Pełna nazwa:
  Chicago Fire Football Club
 • Skrócona nazwa:
  Chicago Fire
 • Kraj:
  USA
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1997
 • Stadion:
  SeatGeek Stadium

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Chicago Fire

6-3 =

Chicago Fire

Chicago Fire to amerykański klub piłkarski, który został założony w roku 1997 przez Petera Wilt'a. Klub ten jest członkiem Major League Soccer (MLS) - najwyższej ligi piłkarskiej w Stanach Zjednoczonych.

Drużyna Chicago Fire swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie Soldier Field, który znajduje się w Chicago, Illinois. Stadion ten może pomieścić ponad 61 000 widzów i jest jednym z największych stadionów w kraju.

Chicago Fire jest nazywany "Ognistymi" ze względu na swoją nazwę, która odnosi się do wielkiego pożaru, który miał miejsce w Chicago w 1871 roku. Klub przyjął tę nazwę, aby upamiętnić tę ważną część historii miasta.

W historii klubu Chicago Fire występowało wielu znakomitych piłkarzy. Jednym z najbardziej znanych jest Cuauhtémoc Blanco, meksykański napastnik, który grał w klubie w latach 2007-2009. Inni znani zawodnicy, którzy reprezentowali barwy Chicago Fire, to Chris Armas, Brian McBride i Marco Pappa.

Chicago Fire może pochwalić się kilkoma osiągnięciami w swojej historii. Klub zdobył Mistrzostwo MLS w roku 1998 oraz Puchar MLS w roku 1998 i 2000. Ponadto, drużyna osiągnęła sukcesy w rozgrywkach Lamar Hunt U.S. Open Cup, zdobywając ten trofeum w roku 1998, 2000, 2003 i 2006.

Obecnie Chicago Fire bierze udział w rozgrywkach Major League Soccer oraz w Pucharze Stanów Zjednoczonych. Klub jest również regularnym uczestnikiem International Champions Cup, prestiżowego turnieju klubowego, w którym rywalizuje z najlepszymi drużynami z całego świata.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Chicago Fire, można znaleźć na stronie Major League Soccer oraz Puchar MX.

Już zagłosowałeś!