Cesena Calcio mecze

 • Pełna nazwa:
  Associazione Calcio Cesena
 • Skrócona nazwa:
  Cesena
 • Kraj:
  Włochy
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1940
 • Stadion:
  Orogel Stadium - Dino Manuzzi

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Cesena Calcio

7×4 =

Cesena Calcio

Cesena Calcio to włoski klub piłkarski, który został założony w 1940 roku przez grupę entuzjastów piłki nożnej. Klub ma swoją siedzibę w mieście Cesena, w regionie Emilia-Romania we Włoszech.

Stadionem, na którym Cesena Calcio rozgrywa swoje mecze domowe, jest Stadio Dino Manuzzi. Arena ta może pomieścić około 23 860 widzów i jest jednym z najważniejszych obiektów sportowych w regionie.

Cesena Calcio jest znany również jako "Bianconeri" ze względu na swoje tradycyjne biało-czarne barwy. Klub powstał w wyniku połączenia dwóch lokalnych drużyn - A.C. Cesena i S.S. Romagna. Od tamtej pory klub odniósł wiele sukcesów i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów we Włoszech.

W historii Cesena Calcio grali wielcy piłkarze, którzy zostawili swoje piętno na klubie. Wśród nich można wymienić takie nazwiska jak Alessandro Altobelli, Paolo Rossi, Massimo Agostini czy Dino Zoff. Ci zawodnicy przyczynili się do osiągnięcia wielu sukcesów przez klub.

Cesena Calcio może pochwalić się również wieloma utalentowanymi napastnikami, którzy zdobywali bramki dla drużyny. Wśród nich znajdują się tacy piłkarze jak Erjon Bogdani, Marco Di Vaio czy Adrian Mutu. Ich umiejętności strzeleckie przyczyniły się do wielu zwycięstw Cesena Calcio.

W historii klubu Cesena Calcio odniosło wiele sukcesów. Zdobyli oni między innymi mistrzostwo Serie B w sezonie 1972/1973 oraz Puchar Intertoto w sezonie 1998/1999. Klub brał również udział w rozgrywkach Serie A, najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech.

Obecnie Cesena Calcio bierze udział w rozgrywkach Serie B, drugiej ligi włoskiej. Klub również uczestniczy w Pucharze Włoch, gdzie rywalizuje z innymi drużynami o tytuł najlepszej drużyny w kraju.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Cesena Calcio, można znaleźć na stronie Serie B oraz Puchar Włoch.

Już zagłosowałeś!