Celtic Glasgow mecze

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Celtic Glasgow

7+8 =

Celtic Glasgow

Celtic Glasgow to szkocki klub piłkarski, założony w 1887 roku przez braci Walfridów. Klub ma swoją siedzibę w Glasgow i jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów w historii szkockiego futbolu.

Stadionem, na którym Celtic rozgrywa swoje mecze domowe, jest Celtic Park. Arena ta może pomieścić ponad 60 000 widzów i jest jednym z największych stadionów w Wielkiej Brytanii. Celtic Park jest również znany jako "Paradise" ze względu na niesamowitą atmosferę, jaka panuje podczas meczów.

Celtic Glasgow jest często nazywany "The Bhoys" lub "The Hoops" ze względu na charakterystyczne zielono-białe koszulki, w których drużyna gra. Klub powstał jako reakcja na biedę i problemy społeczne w Glasgow, a bracia Walfridowie mieli na celu poprawę warunków życia miejscowej społeczności poprzez sport.

W historii klubu grali wielcy piłkarze, którzy zostawili swoje piętno na światowej piłce nożnej. Jednym z najbardziej znanych był Henrik Larsson, szwedzki napastnik, który przez wiele lat był gwiazdą Celticu. Inni znani piłkarze, którzy reprezentowali barwy klubu, to Bobby Lennox, Jimmy Johnstone i Kenny Dalglish.

Celtic Glasgow może pochwalić się imponującą historią osiągnięć. Klub zdobył wiele tytułów mistrza Szkocji, w tym wiele z rzędu w latach 1966-1974. Celtic ma również na swoim koncie wiele zwycięstw w Pucharze Szkocji i Pucharze Ligi Szkockiej.

Obecnie Celtic bierze udział w rozgrywkach takich jak Liga Mistrzów, Liga Europy oraz Ekstraklasa. Klub regularnie rywalizuje z najlepszymi drużynami w Europie i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych szkockich klubów na arenie międzynarodowej.

Już zagłosowałeś!