CD Universidad Católica Quito mecze

 • Pełna nazwa:
  Club Deportivo de la Universidad Catolica (Ecuador)
 • Skrócona nazwa:
  Univ. Catolica (ECU)
 • Kraj:
  Ekwador
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1963
 • Stadion:
  Estadio Olimpico Atahualpa
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - CD Universidad Católica Quito

9+4 =

CD Universidad Católica Quito

CD Universidad Católica Quito to ekwadorski klub piłkarski, który został założony w roku 1963. Klub został założony przez grupę studentów z Uniwersytetu Katolickiego w Quito.

Drużyna swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie Estadio Olímpico Atahualpa, który znajduje się w stolicy Ekwadoru, Quito. Stadion może pomieścić około 35 000 widzów i jest jednym z najważniejszych obiektów sportowych w kraju.

CD Universidad Católica Quito jest znany również jako "Los Camaratas", co oznacza "Kolejarze". Pseudonim ten nawiązuje do historii klubu, który został założony przez grupę studentów związanych z koleją.

W historii klubu grali wielcy piłkarze, którzy zasłużyli na uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą. Wśród nich można wymienić takie nazwiska jak Agustín Delgado, który jest jednym z najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii Ekwadoru, oraz Iván Kaviedes, który był jednym z najskuteczniejszych napastników w kraju.

CD Universidad Católica Quito ma bogatą historię osiągnięć. Klub zdobył wiele tytułów mistrza Ekwadoru, a także brał udział w międzynarodowych turniejach, takich jak Copa Libertadores i Copa Sudamericana.

Aktualnie drużyna bierze udział w rozgrywkach LigaPro Ecuador, które są najważniejszymi rozgrywkami piłkarskimi w kraju. Klub również uczestniczy w eliminacjach do Ligi Mistrzów CONCACAF, gdzie rywalizuje z innymi najlepszymi drużynami z Ameryki Północnej i Środkowej.

Więcej informacji na temat CD Universidad Católica Quito można znaleźć na stronie LigaPro Ecuador oraz Copa Libertadores.

Już zagłosowałeś!