Calgary Flames mecze

 • Pełna nazwa:
  Calgary Flames
 • Kraj:
  Kanada
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Stadion:
  Scotiabank Saddledome
 • Rozgrywki:
  NHL

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Calgary Flames

6×1 =

Klub Calgary Flames

Calgary Flames to kanadyjski klub hokejowy założony w 1972 roku przez Nelsona Skalbanie. Drużyna ta jest jednym z zespołów występujących w National Hockey League (NHL).

Stadion Calgary Flames

Calgary Flames rozgrywają swoje mecze domowe na Scotiabank Saddledome, który znajduje się w Calgary, Alberta. Hala ta może pomieścić około 19 000 widzów i jest jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów w NHL.

Pseudonim drużyny i historia

Calgary Flames są nazywani "The Flames" ze względu na swoją nazwę oraz charakterystyczne logo z ogniem. Klub został założony w 1972 roku jako Atlanta Flames, a w 1980 roku przeniósł się do Calgary, gdzie przyjął obecną nazwę.

Najwięksi zawodnicy Calgary Flames

W historii klubu grali wielcy zawodnicy, takie jak Jarome Iginla, Lanny McDonald czy Miikka Kiprusoff. Ci gracze zostali uznani za legendy Calgary Flames i przyczynili się do wielu sukcesów drużyny.

Najlepsi napastnicy

Wśród najlepszych napastników Calgary Flames znajdują się tacy zawodnicy jak Johnny Gaudreau, Sean Monahan czy Matthew Tkachuk. Ci gracze są kluczowymi postaciami w ataku drużyny.

Historia osiągnięć Calgary Flames

Calgary Flames odnosili wiele sukcesów w swojej historii, w tym zdobycie Pucharu Stanleya w 1989 roku. Drużyna ta ma również na swoim koncie wiele wygranych ligowych oraz udział w prestiżowych turniejach hokejowych.

Rozgrywki Calgary Flames

Calgary Flames biorą udział w różnych rozgrywkach hokejowych, takich jak NHL, Liga Mistrzów czy Puchar Kontynentalny. Drużyna ta regularnie rywalizuje na najwyższym poziomie i dąży do osiągania kolejnych sukcesów.

Już zagłosowałeś!