CA Brive mecze

 • Pełna nazwa:
  CA Brive Correze Limousin
 • Skrócona nazwa:
  CA Brive
 • Kraj:
  Francja
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1910

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - CA Brive

9-3 =

CA Brive - Klub Rugby

CA Brive to francuski klub rugby założony w 1910 roku przez grupę entuzjastów tego sportu. Klub ma swoją siedzibę w mieście Brive-la-Gaillarde, w regionie Nowa Akwitania. Jest jednym z najstarszych klubów rugby we Francji.

Stadionem, na którym CA Brive rozgrywa swoje mecze domowe, jest Stade Amédée-Domenech. Stadion ten może pomieścić około 15 000 widzów i jest jednym z najbardziej znanych stadionów rugby we Francji.

CA Brive jest znany również pod swoim pseudonimem "Les Coujoux". Pochodzi on od lokalnego dialektu, w którym "coujoux" oznacza "drzewa dębowe". Pseudonim ten odnosi się do dębów, które są charakterystycznym elementem krajobrazu w regionie Brive-la-Gaillarde.

Historia klubu sięga początków XX wieku, kiedy to grupa młodych entuzjastów rugby postanowiła założyć drużynę. Od tamtej pory CA Brive rozwijał się i zdobywał popularność, stając się jednym z czołowych klubów rugby we Francji.

W historii klubu grali wielcy piłkarze, którzy zostawili swoje ślady w światowym rugby. Do najbardziej znanych zawodników, którzy mieli okazję grać w CA Brive, należą takie postacie jak Laurent Seigne, Christophe Lamaison, czy też Thomas Castaignède.

CA Brive może pochwalić się również wieloma sukcesami i osiągnięciami. Klub zdobył wiele tytułów mistrza Francji, a także brał udział w prestiżowych turniejach takich jak Puchar Heinekena czy Puchar Challenge.

Obecnie CA Brive bierze udział w różnych rozgrywkach rugby, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym. Klub rywalizuje w takich ligach i turniejach jak:

CA Brive jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów rugby we Francji i cieszy się dużą popularnością zarówno w kraju, jak i za granicą.

Już zagłosowałeś!