Bytovia Bytów mecze

 • Pełna nazwa:
  MKS Bytovia Bytów
 • Skrócona nazwa:
  Bytovia Bytów
 • Kraj:
  Polska
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1946
 • Stadion:
  Stadion MOSiR w Bytowie
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Bytovia Bytów

9-3 =

Klub piłkarski Bytovia Bytów

Bytovia Bytów to polski klub piłkarski, który został założony w 1946 roku. Klub został założony przez grupę entuzjastów piłki nożnej z miasta Bytów.

Stadion klubu

Bytovia Bytów swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie miejskim w Bytowie. Stadion ten może pomieścić około 3 000 widzów i jest wyposażony w nowoczesne udogodnienia dla kibiców.

Pseudonim drużyny i historia klubu

Bytovia Bytów jest często nazywana "Bytowskimi Wilkami". Pseudonim ten nawiązuje do historii klubu, który powstał z inicjatywy grupy młodych piłkarzy, którzy byli znani ze swojej determinacji i agresywności na boisku.

Klub Bytovia Bytów powstał w wyniku połączenia dwóch lokalnych drużyn - "Sokół" i "Orzeł". Od momentu powstania klubu, Bytovia Bytów odniosła wiele sukcesów i stała się jednym z najbardziej znanych klubów piłkarskich w regionie.

Najwięksi piłkarze w historii klubu

W historii Bytovii Bytów występowało wielu utalentowanych piłkarzy. Jednym z najbardziej znanych był Janusz Jojko, który grał w klubie w latach 70. i 80. Jojko był wszechstronnym pomocnikiem i uważany był za jednego z najlepszych piłkarzy swojego pokolenia.

Innym znanym piłkarzem, który grał w Bytovii Bytów, był Radosław Majewski. Majewski był utalentowanym pomocnikiem i reprezentował klub w latach 2003-2007. Później przeniósł się do Anglii, gdzie grał w takich klubach jak Nottingham Forest i Huddersfield Town.

Najlepsi napastnicy w historii klubu

W historii Bytovii Bytów występowało wielu utalentowanych napastników. Jednym z najbardziej znanych był Marek Saganowski, który grał w klubie w latach 1996-2000. Saganowski był znany ze swojej skuteczności i zdolności strzeleckich.

Innym znanym napastnikiem, który grał w Bytovii Bytów, był Tomasz Frankowski. Frankowski był jednym z najlepszych polskich napastników w latach 90. i 2000. Grał w klubie w latach 1994-1996, zanim przeniósł się do zagranicznych klubów, takich jak Wisła Kraków i Wolverhampton Wanderers.

Historia osiągnięć drużyny

Bytovia Bytów odniosła wiele sukcesów w swojej historii. Klub zdobył kilka tytułów mistrza Polski w niższych ligach, co pozwoliło mu awansować do wyższych klas rozgrywkowych.

W sezonie 2019/2020 Bytovia Bytów zdobyła Puchar Polski, co było jednym z największych osiągnięć w historii klubu. Drużyna pokonała w finale inną silną drużynę i zapewniła sobie miejsce w europejskich pucharach.

Rozgrywki, w których bierze udział Bytovia Bytów

Bytovia Bytów bierze udział w różnych rozgrywkach piłkarskich. Klub regularnie rywalizuje w rozgrywkach ligowych, takich jak Ekstraklasa i I liga.

Ponadto, Bytovia Bytów brała udział w Pucharze Polski, gdzie odniosła wiele sukcesów. Klub również uczestniczył w międzynarodowych turniejach, takich jak Liga Mistrzów i Liga Europy.

Bytovia Bytów to klub z bogatą historią i wieloma osiągnięciami. Drużyna ma silną bazę kibiców i jest dumna z tradycji i sukcesów, które osiągnęła na przestrzeni lat.

Już zagłosowałeś!