Buducnost mecze

 • Pełna nazwa:
  HC Buducnost Podgorica
 • Skrócona nazwa:
  HC Buducnost
 • Kraj:
  Czarnogóra
 • Drużyna narodowa:
  nie

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Buducnost

2×7 =

Klub Buducnost

Klub Buducnost został założony w 1949 roku przez grupę entuzjastów piłki ręcznej. Jest to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w historii piłki ręcznej, zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej.

Stadion/Arena

Drużyna Buducnost swoje domowe mecze rozgrywa na hali sportowej o nazwie Morača Sports Center, znajdującej się w Podgoricy, stolicy Czarnogóry. Arena ta może pomieścić około 4 000 widzów i jest jednym z najważniejszych miejsc dla fanów piłki ręcznej w kraju.

Pseudonim drużyny i historia klubu

Buducnost jest znany jako "Niebieskie Anioły". Pseudonim ten został nadany drużynie ze względu na jej niebiańską grę i nieustępliwość na boisku. Klub powstał z inicjatywy grupy młodych sportowców, którzy pragnęli rozwijać piłkę ręczną w Czarnogórze. Od tamtej pory Buducnost stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych klubów w regionie.

Najwięksi zawodnicy

W drużynie Buducnost grali i nadal grają wielcy piłkarze ręczni. Wśród nich można wymienić takie nazwiska jak Bojana Popović, Katarina Bulatović, Milena Knežević czy Jovanka Radičević. Ci zawodnicy przyczynili się do wielu sukcesów drużyny i są uważani za ikony klubu.

Najlepsi napastnicy

Buducnost może pochwalić się wieloma utalentowanymi napastnikami. Wśród nich warto wymienić takie postacie jak Cristina Neagu, Katarina Bulatović czy Jovanka Radičević. Ci zawodnicy są znani ze swojej skuteczności i zdolności do zdobywania bramek.

Historia osiągnięć

Drużyna Buducnost odniosła wiele sukcesów zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Zdobyła wiele tytułów mistrza Czarnogóry oraz Pucharów Czarnogóry. Ponadto, Buducnost ma na swoim koncie wiele zwycięstw w europejskich rozgrywkach, takich jak Liga Mistrzyń czy EHF EURO Cup.

Rozgrywki

Buducnost bierze udział w wielu prestiżowych rozgrywkach piłki ręcznej. Są to między innymi:

Drużyna Buducnost jest regularnym uczestnikiem tych rozgrywek i zawsze daje z siebie wszystko, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki.

Już zagłosowałeś!