Boston Bruins mecze

 • Pełna nazwa:
  Boston Bruins
 • Kraj:
  USA
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Stadion:
  TD Garden
 • Rozgrywki:
  NHL

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Boston Bruins

8-2 =

Klub Boston Bruins

Rok założenia: 1924

Przez kogo założony: Charles Adams

Stadion: TD Garden

Pseudonim: "The B's" - Boston Bruins został założony w 1924 roku przez Charlesa Adamsa, który był również pierwszym właścicielem drużyny. Nazwa "Bruins" została wybrana w konkursie nazw, który miał miejsce przed rozpoczęciem sezonu 1924-1925. Klub od samego początku cieszył się dużą popularnością wśród kibiców i szybko stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów w NHL.

Najwięksi zawodnicy: W historii Boston Bruins grali wielcy zawodnicy, takie jak Bobby Orr, Ray Bourque, Cam Neely czy Zdeno Chara. Ci gracze zostali uznani za legendy klubu i NHL.

Najlepsi napastnicy: W historii klubu można wymienić takich napastników jak Phil Esposito, Rick Middleton, Patrice Bergeron czy David Pastrnak. Ci gracze byli kluczowymi postaciami w osiągnięciach drużyny.

Historia osiągnięć: Boston Bruins odniosło wiele sukcesów w swojej historii, w tym 6-krotnie zdobywając Puchar Stanleya. Klub ma również na swoim koncie wiele tytułów dywizyjnych i konferencyjnych.

Rozgrywki: Boston Bruins bierze udział w wielu prestiżowych rozgrywkach, takich jak NHL, Liga Mistrzów, Puchar Świata i wiele innych.

Już zagłosowałeś!