Boca Juniors Buenos Aires mecze

 • Pełna nazwa:
  Club Atletico Boca Juniors
 • Skrócona nazwa:
  Boca Juniors
 • Kraj:
  Argentyna
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1905
 • Stadion:
  Estadio Alberto J. Armando
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Boca Juniors Buenos Aires

2×6 =

Klub Boca Juniors Buenos Aires

Boca Juniors Buenos Aires to argentyński klub piłkarski, założony w roku 1905 przez pięciu młodych chłopców: Estebana Baglietto, Alfredo Scarpatti, Santiago Sana, Teodoro Farenga i Santiago Sana. Klub ma swoją siedzibę w Buenos Aires, stolicy Argentyny.

Stadionem domowym drużyny Boca Juniors jest Estadio Alberto J. Armando, znany również jako La Bombonera. Stadion ten został otwarty w roku 1940 i może pomieścić ponad 49 000 widzów. Jest to jedno z najbardziej charakterystycznych i głośnych miejsc do oglądania piłki nożnej na świecie.

Boca Juniors jest często nazywany "Xeneizes", co oznacza "Ludzie z Księżyca" w języku hiszpańskim. Pseudonim ten pochodzi od dzielnicy La Boca w Buenos Aires, gdzie klub został założony. La Boca jest znana z kolorowych domów i bogatej historii imigrantów włoskich, którzy przyczynili się do rozwoju klubu.

W historii Boca Juniors grali wielcy piłkarze, którzy zdobyli sławę zarówno w klubie, jak i na arenie międzynarodowej. Jednym z najbardziej znanych piłkarzy, którzy reprezentowali barwy Boca Juniors, jest Diego Maradona. Maradona był jednym z najwybitniejszych piłkarzy w historii i zdobył wiele trofeów zarówno z klubem, jak i z reprezentacją Argentyny.

Boca Juniors słynie również z doskonałych napastników, którzy grali w klubie. Carlos Tevez, znany jako "Apache", jest jednym z najbardziej utytułowanych napastników w historii klubu. Inni znani napastnicy, którzy reprezentowali Boca Juniors, to Martín Palermo, Juan Román Riquelme i Guillermo Barros Schelotto.

Boca Juniors ma bogatą historię osiągnięć. Klub zdobył wiele tytułów ligowych, w tym 34 razy mistrzostwo Argentyny. Boca Juniors wygrał również wiele międzynarodowych turniejów, takich jak Copa Libertadores, który zdobył aż sześć razy. Klub ma również na swoim koncie trzykrotnie wygrany Puchar Interkontynentalny.

Boca Juniors bierze udział w wielu prestiżowych rozgrywkach, takich jak Copa Libertadores, Liga Mistrzów CONCACAF, Mistrzostwa Świata Klubów FIFA i wiele innych. Klub jest również regularnym uczestnikiem rozgrywek ligowych, takich jak Primera División de Costa Rica, Österreichische Bundesliga, Liga Mistrzów CONCACAF i wiele innych.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Boca Juniors, można znaleźć na stronie Copa Libertadores, Liga Mistrzów CONCACAF i Mistrzostwa Świata Klubów FIFA.

Już zagłosowałeś!