Blues mecze

  • Pełna nazwa:
    Blues
  • Kraj:
    Nowa Zelandia
  • Drużyna narodowa:
    nie

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Blues

7×6 =

Blues - drużyna rugby

Blues to jedna z najbardziej znanych drużyn rugby na świecie. Klub został założony w 1996 roku przez New Zealand Rugby Union. Jest to jedna z pięciu drużyn reprezentujących Nową Zelandię w rozgrywkach Super Rugby.

Blues swoje domowe mecze rozgrywają na stadionie Eden Park w Auckland. Jest to największy stadion w Nowej Zelandii, mogący pomieścić ponad 50 000 widzów. Eden Park jest również areną dla innych sportów, takich jak krykiet czy piłka nożna.

Drużyna Blues jest znana również jako "The Blues" lub "Auckland Blues". Jej historia sięga lat 90., kiedy to New Zealand Rugby Union postanowiło utworzyć nowe drużyny w ramach rozgrywek Super Rugby. Blues od samego początku byli jednym z najbardziej utytułowanych zespołów, zdobywając wiele tytułów mistrza.

W drużynie Blues grali i nadal grają wielcy piłkarze rugby. Wśród nich można wymienić takie legendy jak Jonah Lomu, Carlos Spencer, Tana Umaga czy Joe Rokocoko. Ci zawodnicy przyczynili się do sukcesów drużyny i zostali ikonami nowozelandzkiego rugby.

Blues słyną również z posiadania niezwykle skutecznych napastników. Wielu zawodników tej drużyny osiągnęło imponujące wyniki podczas swojej kariery. Wśród nich warto wymienić takie postacie jak Doug Howlett, Rieko Ioane czy John Kirwan.

Historia osiągnięć drużyny Blues jest imponująca. Zdobyli oni wiele tytułów mistrza Super Rugby, a także uczestniczyli w wielu prestiżowych turniejach. Drużyna ma na swoim koncie wiele zwycięstw w rozgrywkach Super Rugby, a także udział w Pucharze Świata.

Blues biorą udział w różnych rozgrywkach rugby, takich jak:

Drużyna Blues jest jednym z najbardziej utytułowanych zespołów rugby na świecie. Ich historia, stadion, legendarni zawodnicy i osiągnięcia sprawiają, że są oni jednym z najbardziej rozpoznawalnych klubów w Nowej Zelandii i na całym świecie.

Już zagłosowałeś!