Bergischer HC mecze

 • Pełna nazwa:
  Bergischer HC 06
 • Kraj:
  Niemcy
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Stadion:
  Klingenhalle Solingen

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Bergischer HC

6×3 =

Klub Bergischer HC

Bergischer HC to niemiecki klub piłki ręcznej, który został założony w roku 2006 przez połączenie dwóch klubów - LTV Wuppertal i SG Solingen. Klub ma swoją siedzibę w Bergisch Gladbach.

Stadion/Arena/Hala

Drużyna Bergischer HC rozgrywa swoje mecze domowe na hali Klingenhalle, która znajduje się w Solingen. Hala ta może pomieścić około 2 500 widzów.

Pseudonim drużyny i historia klubu

Bergischer HC jest często nazywany "Löwen" (Lwy) ze względu na swoje godło, które przedstawia lwa. Klub powstał w wyniku połączenia dwóch klubów - LTV Wuppertal i SG Solingen. Obie drużyny miały długą historię i sukcesy w niemieckiej piłce ręcznej, dlatego postanowiły połączyć siły i stworzyć nowy klub.

Najwięksi zawodnicy

W drużynie Bergischer HC grali i grają wielcy piłkarze ręczni. Jednym z najbardziej znanych był Uwe Gensheimer, niemiecki lewoskrzydłowy, który grał w klubie w latach 2003-2016. Inni znani zawodnicy to Alexander Hermann, Sebastian Hinze i Fabian Gutbrod.

Najlepsi napastnicy

W drużynie Bergischer HC występowało wielu utalentowanych napastników. Jednym z nich był Uwe Gensheimer, który był znany ze swojej skuteczności i umiejętności strzeleckich. Inni znani napastnicy to Alexander Hermann i Fabian Gutbrod.

Historia osiągnięć

Bergischer HC odnosił wiele sukcesów w swojej historii. Klub zdobył tytuł mistrza 2. Bundesligi w sezonie 2012/2013, co pozwoliło mu awansować do Bundesligi. W sezonie 2013/2014 drużyna zajęła 9. miejsce w Bundeslidze, co było jej najlepszym wynikiem w historii. Klub brał również udział w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Rozgrywki

Bergischer HC bierze udział w różnych rozgrywkach piłki ręcznej. Wśród nich znajdują się:

Drużyna również brała udział w Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy oraz innych turniejach, takich jak Mistrzostwa Świata - kwalifikacje czy Eliminacje Mistrzostw Europy.

Już zagłosowałeś!