Beitar Jerusalem mecze

 • Pełna nazwa:
  Beitar Jerusalem Football Club
 • Skrócona nazwa:
  Beitar Jerusalem
 • Kraj:
  Izrael
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1936

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Beitar Jerusalem

9-3 =

Klub Beitar Jerusalem

Beitar Jerusalem to izraelski klub piłkarski, który został założony w 1936 roku. Klub został założony przez grupę młodych żydowskich imigrantów z Polski, którzy pragnęli stworzyć drużynę reprezentującą żydowską społeczność w Jerozolimie.

Stadion Beitar Jerusalem nosi nazwę Teddy Stadium i jest największym stadionem w Izraelu. Może pomieścić ponad 31 000 widzów i jest domowym obiektem dla Beitar Jerusalem od 1991 roku.

Beitar Jerusalem jest znany jako "The Menorahs" ze względu na swoje żydowskie pochodzenie. Klub ma bogatą historię i jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Izraelu.

W ciągu lat wielu znanych piłkarzy miało okazję grać w barwach Beitar Jerusalem. Należą do nich m.in. Eli Ohana, Avi Nimni i Amit Ben Shushan.

Beitar Jerusalem miał również wielu utalentowanych napastników w swojej historii. Wśród nich można wymienić Dawida Kownackiego, który był jednym z najlepszych strzelców w historii klubu.

Beitar Jerusalem odniosło wiele sukcesów w swojej historii. Klub zdobył sześć tytułów mistrza Izraela, siedem Pucharów Izraela i cztery Superpuchary Izraela.

Obecnie Beitar Jerusalem bierze udział w rozgrywkach Ligat ha'Al, najwyższej klasy rozgrywkowej w Izraelu. Klub również uczestniczy w Pucharze Izraela, gdzie rywalizuje o zdobycie kolejnego trofeum.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Beitar Jerusalem, można znaleźć na stronie Ligat ha'Al oraz Puchar Izraela.

Już zagłosowałeś!