Bari mecze

 • Pełna nazwa:
  Societa Sportiva Calcio Bari
 • Skrócona nazwa:
  Bari
 • Kraj:
  Włochy
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1908
 • Stadion:
  Stadio San Nicola
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Bari

7-4 =

Klub Bari

Klub piłkarski Bari został założony w 1908 roku przez grupę entuzjastów piłki nożnej. Jest to jeden z najstarszych klubów we Włoszech.

Stadion Bari

Drużyna Bari swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie Stadio San Nicola, który znajduje się w Bari. Stadion ten został otwarty w 1990 roku i może pomieścić około 58 270 widzów. Jest to jeden z największych stadionów we Włoszech.

Pseudonim drużyny i historia klubu

Bari jest znane jako "Galletti", co oznacza "koguty" po włosku. Pseudonim ten nawiązuje do dumy i determinacji drużyny. Klub powstał z inicjatywy grupy młodych piłkarzy, którzy chcieli reprezentować swoje miasto na arenie piłkarskiej. Od tamtej pory Bari stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych klubów we Włoszech.

Najwięksi piłkarze w historii Bari

W historii Bari grali wielcy piłkarze, którzy przyczynili się do sukcesów drużyny. Wśród nich można wymienić takie postacie jak Antonio Cassano, Gianluca Pagliuca, David Platt i Marco Di Vaio. Ci zawodnicy zdobyli wiele bramek i zapewnili Bari wiele zwycięstw.

Najlepsi napastnicy w historii Bari

Bari słynie z wielu utalentowanych napastników, którzy potrafili zdobywać wiele bramek. Wśród nich można wymienić takie nazwiska jak Igor Protti, Gianluca Vialli i David Platt. Ci piłkarze byli kluczowymi postaciami w ataku drużyny i przyczynili się do wielu sukcesów.

Historia osiągnięć drużyny

Bari ma na swoim koncie wiele osiągnięć. Klub zdobył mistrzostwo Serie B w sezonie 2008/2009, co pozwoliło mu awansować do Serie A. Drużyna również osiągnęła sukcesy w Pucharze Włoch, dochodząc do finału w sezonie 1996/1997. Bari ma również na swoim koncie udział w europejskich rozgrywkach, takich jak Liga Europy.

Rozgrywki, w których bierze udział Bari

Bari bierze udział w różnych rozgrywkach piłkarskich. Drużyna regularnie rywalizuje w Serie B, drugiej lidze włoskiej. Ponadto, Bari brało udział w Pucharze Włoch, gdzie rywalizuje z innymi drużynami z Włoch. Klub również uczestniczył w rozgrywkach Ligi Europy, gdzie mierzył się z najlepszymi zespołami z innych krajów.

Źródła:

Już zagłosowałeś!