AZS Częstochowa mecze

 • Pełna nazwa:
  AZS Częstochowa
 • Kraj:
  Polska
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1945
 • Stadion:
  Hala Sportowa Czestochowa

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - AZS Częstochowa

7×2 =

AZS Częstochowa - Klub Siatkarski z długą historią

AZS Częstochowa to polski klub siatkarski, który został założony w roku 1946. Klub został założony przez Akademicki Związek Sportowy, organizację skupiającą studentów i absolwentów polskich uczelni. Od samego początku AZS Częstochowa był jednym z najważniejszych klubów siatkarskich w Polsce.

Stadion/arena/hala AZS Częstochowa

Drużyna AZS Częstochowa swoje mecze rozgrywa na Hali Sportowej im. Arkadiusza Gołasia, która może pomieścić około 2000 widzów. Hala ta jest jednym z najważniejszych obiektów sportowych w Częstochowie i często gości ważne rozgrywki siatkarskie.

Pseudonim drużyny i historia klubu

AZS Częstochowa jest znany również jako "Akademicy". Klub powstał z inicjatywy studentów i absolwentów polskich uczelni, którzy chcieli rozwijać siatkówkę na terenie Częstochowy. Od samego początku klub cieszył się dużym zainteresowaniem i szybko zdobył popularność wśród mieszkańców miasta.

Najwięksi zawodnicy AZS Częstochowa

W historii AZS Częstochowa grali wielcy siatkarze, którzy zostawili swoje piętno na drużynie. Jednym z najbardziej znanych zawodników, którzy mieli okazję grać w klubie, jest Mariusz Wlazły. Wlazły jest jednym z najlepszych polskich siatkarzy i wielokrotnym mistrzem Polski. Innym znanym zawodnikiem, który reprezentował barwy AZS Częstochowa, jest Paweł Zagumny - były kapitan reprezentacji Polski i mistrz olimpijski.

Najlepsi napastnicy w historii AZS Częstochowa

W AZS Częstochowa grali również wielcy napastnicy, którzy przyczynili się do sukcesów drużyny. Jednym z nich jest Bartosz Kurek, który jest jednym z najlepszych polskich siatkarzy i wielokrotnym mistrzem Polski. Kurek jest znany ze swojej siły i precyzji w ataku. Innym znanym napastnikiem, który grał w AZS Częstochowa, jest Zbigniew Bartman - były reprezentant Polski i zdobywca wielu tytułów.

Historia osiągnięć drużyny AZS Częstochowa

AZS Częstochowa ma bogatą historię osiągnięć. Drużyna wielokrotnie zdobywała tytuł mistrza Polski, a także brała udział w prestiżowych turniejach i rozgrywkach. Klub regularnie uczestniczy w rozgrywkach takich jak Liga Mistrzów, PlusLiga oraz Mistrzostwa Europy. AZS Częstochowa ma również na swoim koncie zwycięstwa w turniejach takich jak Puchar Polski i Puchar CEV.

Wielokrotnie AZS Częstochowa reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej, zdobywając wiele nagród i wyróżnień. Klub ma na swoim koncie wiele sukcesów i jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów siatkarskich w Polsce.

AZS Częstochowa to drużyna, która ma długą historię i wielu znakomitych zawodników. Klub jest znany z wysokiego poziomu sportowego i regularnie rywalizuje z najlepszymi drużynami w Polsce i Europie.

Już zagłosowałeś!