Avellino Calcio mecze

 • Pełna nazwa:
  Unione Sportiva Avellino 1912
 • Skrócona nazwa:
  Avellino
 • Kraj:
  Włochy
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1912
 • Stadion:
  Stadio Partenio-Adriano Lombardi
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Avellino Calcio

9+2 =

Avellino Calcio

Avellino Calcio to włoski klub piłkarski, założony w 1912 roku przez grupę entuzjastów piłki nożnej z miasta Avellino. Klub jest jednym z najstarszych w regionie Kampania i ma bogatą historię.

Avellino Calcio swoje domowe mecze rozgrywa na Stadio Partenio-Lombardi, który znajduje się w Avellino. Stadion może pomieścić około 26 000 widzów i jest jednym z największych stadionów w regionie.

Zespół Avellino Calcio jest znany również jako "I Lupi" (Wilkowie) ze względu na swoje charakterystyczne logo z wilkiem. Klub powstał jako wynik połączenia dwóch lokalnych drużyn - Avellino Football Club i Libertas Avellino.

W historii klubu Avellino Calcio występowało wielu znakomitych piłkarzy. Jednym z najbardziej utytułowanych był Pietro Anastasi, który grał w klubie w latach 1966-1968. Anastasi był jednym z najlepszych napastników swojego pokolenia i reprezentował Włochy na Mistrzostwach Świata w 1970 roku.

Inni znani piłkarze, którzy mieli okazję grać w Avellino Calcio, to m.in. Roberto Baggio, Fabio Cannavaro i Gianluigi Buffon. Ci zawodnicy przyczynili się do sukcesów klubu i zyskali uznanie na arenie międzynarodowej.

Avellino Calcio ma w swojej historii wiele osiągnięć. Klub zdobył mistrzostwo Serie B w sezonie 1977/1978 i awansował do Serie A. W najwyższej klasie rozgrywkowej klub grał przez wiele lat, osiągając szereg dobrych wyników.

Obecnie Avellino Calcio bierze udział w rozgrywkach Serie C, które są trzecim poziomem ligowym we Włoszech. Klub dąży do powrotu do wyższych lig i odzyskania swojej dawnej świetności.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Avellino Calcio, można znaleźć na stronie Serie C oraz Serie B.

Już zagłosowałeś!