Atlético Tucumán mecze

 • Pełna nazwa:
  Club Atletico Tucuman
 • Skrócona nazwa:
  Atletico Tucuman
 • Kraj:
  Argentyna
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1902
 • Stadion:
  Estadio Monumental Jose Fierro
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Atlético Tucumán

2×6 =

Atlético Tucumán

Atlético Tucumán to argentyński klub piłkarski, który został założony w 1902 roku. Klub został założony przez grupę studentów z Tucumán, którzy postanowili stworzyć drużynę piłkarską, aby reprezentować swoje miasto.

Stadionem, na którym Atlético Tucumán rozgrywa swoje mecze domowe, jest Estadio Monumental José Fierro. Stadion ten może pomieścić około 35 000 widzów i jest jednym z największych stadionów w Argentynie.

Atlético Tucumán jest znany również jako "Los Decanos", co oznacza "Dziekani". Pseudonim ten został nadany drużynie ze względu na to, że klub został założony przez grupę studentów, którzy byli uważani za "dziekanów" w swojej społeczności.

W historii klubu Atlético Tucumán mieli okazję grać wielcy piłkarze, takie jak Luis Miguel Rodríguez, który jest uważany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii klubu. Inni znani zawodnicy, którzy reprezentowali Atlético Tucumán, to m.in. Leandro Díaz, Guillermo Acosta i Cristian Lucchetti.

Wśród najlepszych napastników, którzy grali w Atlético Tucumán, można wymienić Luisa Miguela Rodrígueza, który jest rekordzistą pod względem strzelonych bramek dla klubu. Inni znani napastnicy, którzy występowali w drużynie, to m.in. Leandro Díaz i Javier Toledo.

Atlético Tucumán ma bogatą historię osiągnięć. Klub zdobył wiele tytułów i trofeów, w tym mistrzostwo Argentyny, Puchar Argentyny i Puchar Ligi Argentyńskiej. Drużyna regularnie bierze udział w rozgrywkach takich jak Copa Libertadores, Copa Sudamericana i Liga Mistrzów CONCACAF.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Atlético Tucumán, można znaleźć na stronie Copa Libertadores oraz Copa Sudamericana.

Już zagłosowałeś!