Aston Villa mecze

 • Pełna nazwa:
  Aston Villa Football Club
 • Skrócona nazwa:
  Aston Villa
 • Kraj:
  Anglia
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1874
 • Stadion:
  Villa Park Stadium
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Aston Villa

8-3 =

Aston Villa

Aston Villa to angielski klub piłkarski, założony w 1874 roku przez członków Villa Cross Wesleyan Chapel w Birmingham. Jest jednym z najstarszych klubów piłkarskich w Anglii.

Stadionem, na którym Aston Villa rozgrywa swoje mecze domowe, jest Villa Park. Obiekt ten został otwarty w 1897 roku i może pomieścić ponad 42 000 widzów. Villa Park jest uważany za jedno z najbardziej tradycyjnych i atmosferycznych miejsc do oglądania piłki nożnej w Anglii.

Aston Villa jest znany również jako "The Villans" lub "The Lions". Klub ten zdobył swoje przydomki ze względu na swoje herby, które przedstawiają lwy. Historia klubu sięga czasów, gdy Villa Cross Wesleyan Chapel miała na swoim herbie lwa. Od tego czasu lwy stały się symbolem klubu.

W historii Aston Villi występowało wielu znakomitych piłkarzy. Jednym z najbardziej znanych jest Paul McGrath, irlandzki obrońca, który grał dla klubu w latach 1989-1996. McGrath jest uważany za jednego z najlepszych obrońców w historii Aston Villi.

Innym znanym piłkarzem, który grał w Aston Villi, jest Dwight Yorke. Ten trynidadzko-tobagijski napastnik był kluczowym graczem w latach 1998-2002 i pomógł klubowi zdobyć Puchar Ligi Angielskiej w sezonie 1995/1996.

Aston Villa ma bogatą historię osiągnięć. Klub zdobył mistrzostwo Anglii siedem razy, ostatni raz w sezonie 1980/1981. Villa wygrała również Puchar Anglii siedem razy, a także Puchar Ligi Angielskiej pięć razy.

Obecnie Aston Villa bierze udział w rozgrywkach Premier League, najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. Klub również uczestniczy w Pucharze Anglii, Pucharze Ligi Angielskiej oraz Lidze Europy.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Aston Villa, można znaleźć na stronie Premier League, Puchar Anglii oraz Puchar Ligi Angielskiej.

Już zagłosowałeś!