ASM Clermont Auvergne mecze

 • Pełna nazwa:
  ASM Clermont Auvergne
 • Skrócona nazwa:
  Clermont Auvergne
 • Kraj:
  Francja
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1911

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - ASM Clermont Auvergne

3×4 =

ASM Clermont Auvergne

ASM Clermont Auvergne to francuski klub rugby założony w 1911 roku przez Marcela Michelin. Klub ma swoją siedzibę w Clermont-Ferrand w regionie Owernia-Rodan-Alpy we Francji.

Stadionem, na którym drużyna rozgrywa swoje mecze domowe, jest Stade Marcel-Michelin. Stadion ten może pomieścić około 19 000 widzów i jest znany ze swojej atmosferycznej i głośnej publiczności.

ASM Clermont Auvergne jest również znany jako "Jaunards" lub "Yellow Army". Klub powstał z połączenia dwóch klubów - AS Michelin i Jaude Sports. Od tamtej pory klub odniósł wiele sukcesów i stał się jednym z najbardziej utytułowanych klubów rugby we Francji.

W historii klubu grali wielcy zawodnicy, takie jak Aurélien Rougerie, Morgan Parra, Wesley Fofana i Camille Lopez. Ci gracze mieli ogromny wpływ na rozwój drużyny i zdobyli wiele nagród i wyróżnień.

ASM Clermont Auvergne ma również w swoich szeregach wielu utalentowanych napastników. Gracze tacy jak Alivereti Raka, Damian Penaud i Nick Abendanon są znani z ich umiejętności i zdolności do zdobywania punktów dla drużyny.

Drużyna odniosła wiele sukcesów w swojej historii. Zdobyła wiele tytułów mistrza Francji, w tym 11 razy zdobyła Bouclier de Brennus. Klub również brał udział w wielu międzynarodowych turniejach, takich jak European Challenge Cup i Champions Cup.

Obecnie ASM Clermont Auvergne bierze udział w różnych rozgrywkach, takich jak TOP14, Champions Cup i European Challenge Cup. Drużyna jest znana z wysokiego poziomu gry i regularnie rywalizuje z najlepszymi zespołami w Europie.

ASM Clermont Auvergne to klub z bogatą historią i silnymi tradycjami. Drużyna jest znana z pasji i zaangażowania swoich zawodników oraz oddania swoich fanów. Jest to jeden z najbardziej szanowanych klubów rugby we Francji i na świecie.

Już zagłosowałeś!