Arizona Diamondbacks mecze

 • Pełna nazwa:
  Arizona Diamondbacks
 • Kraj:
  USA
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1998
 • Stadion:
  Chase Field

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Arizona Diamondbacks

1×7 =

Arizona Diamondbacks

Arizona Diamondbacks to profesjonalny klub baseballowy z siedzibą w Phoenix, Arizona. Klub został założony w roku 1998 przez grupę inwestorów, na czele których stał Jerry Colangelo.

Diamondbacks swoje domowe mecze rozgrywają na stadionie Chase Field, który jest jednym z najnowocześniejszych obiektów baseballowych w Stanach Zjednoczonych. Stadion może pomieścić ponad 48 000 widzów i jest znany z charakterystycznego dachu, który może być otwierany i zamykany w zależności od warunków atmosferycznych.

Pseudonimem drużyny jest "D-Backs". Klub powstał w wyniku decyzji o rozszerzeniu Major League Baseball o dwie nowe drużyny. Arizona Diamondbacks dołączyli do MLB wraz z drużyną Tampa Bay Devil Rays. Od samego początku klub zyskał dużą popularność wśród kibiców, a w roku 2001 zdobył swoje pierwsze mistrzostwo World Series.

W historii Arizona Diamondbacks mieli okazję grać wielcy zawodnicy baseballowi. Jednym z najbardziej znanych był Randy Johnson, który przez wiele lat był jednym z najlepszych miotaczy w lidze. Innymi znanymi graczami, którzy reprezentowali barwy Diamondbacks, są Paul Goldschmidt, Curt Schilling i Luis Gonzalez.

Wśród najlepszych napastników w historii klubu warto wymienić Paula Goldschmidta, który przez wiele sezonów był liderem drużyny pod względem zdobytych home runów i RBI. Innymi znaczącymi zawodnikami w ofensywie byli Steve Finley, Matt Williams i Jay Bell.

Arizona Diamondbacks od momentu swojego powstania odnosili wiele sukcesów. Klub zdobył pięć tytułów mistrza dywizji NL West (w latach 1999, 2001, 2002, 2007 i 2011) oraz dwukrotnie awansował do World Series (w 2001 i 2007 roku). W roku 2001 Diamondbacks zdobyli swoje pierwsze mistrzostwo World Series, pokonując w finale New York Yankees.

Arizona Diamondbacks biorą udział w rozgrywkach Major League Baseball (MLB), które są najwyższym poziomem zawodowego baseballu w Stanach Zjednoczonych. MLB składa się z dwóch lig: American League (AL) i National League (NL). Diamondbacks występują w National League, a ich mecze można śledzić na stronie MLB.

Wszystkie informacje na temat baseballu można znaleźć na stronie Baseball.

Już zagłosowałeś!