AIK Solna mecze

 • Pełna nazwa:
  Allmanna Idrottsklubben
 • Skrócona nazwa:
  AIK
 • Kraj:
  Szwecja
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1891
 • Stadion:
  Friends Arena

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - AIK Solna

6×7 =

AIK Solna

AIK Solna to szwedzki klub piłkarski, założony w 1891 roku przez Alexandra Isakssona, Gustafa Hamrén i Carla Antona Wilhelmssona. Klub ma swoją siedzibę w Solnie, w Szwecji.

Stadion AIK Solna to Friends Arena, który jest największym stadionem w Szwecji. Arena może pomieścić ponad 50 000 widzów i jest również używana do innych wydarzeń sportowych i koncertów.

AIK Solna jest znany również jako "Gnaget", co jest skrótem od "Gnagets Kamrater", co oznacza "Kolegów Gnagets". Pseudonim ten odnosi się do początków klubu, kiedy to piłkarze AIK Solna byli często nazywani "gnatami" ze względu na ich determinację i zaangażowanie w grze.

W historii AIK Solna grali wielcy piłkarze, którzy zostawili swoje ślady w klubie. Jednym z najbardziej znanych jest Nils Liedholm, który był kapitanem drużyny w latach 1942-1961 i później został trenerem klubu. Inni znani piłkarze to Agne Simonsson, Sven Dahlkvist i Thomas Lagerlöf.

AIK Solna miał również wielu utalentowanych napastników. Jednym z najbardziej utytułowanych jest Ibrahimović, który rozpoczął swoją karierę w AIK Solna przed przeniesieniem się do innych europejskich klubów. Inni znani napastnicy to Henok Goitom, Celso Borges i Kennedy Igboananike.

AIK Solna ma bogatą historię osiągnięć. Klub zdobył 12 tytułów mistrza Szwecji, ostatni w 2018 roku. AIK Solna również wygrał Puchar Szwecji 8 razy i Superpuchar Szwecji 5 razy. Klub brał również udział w rozgrywkach Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA.

AIK Solna bierze udział w różnych rozgrywkach piłkarskich, takich jak Allsvenskan, Puchar Szwecji i Superpuchar Szwecji. Klub jest również często obecny w europejskich rozgrywkach klubowych, takich jak Liga Mistrzów UEFA i Liga Europy UEFA.

Już zagłosowałeś!